Podcasty

Lewica ma wybór jak nigdy dotąd

Spoiler alert: na koniec mówimy, na kogo warto głosować i dlaczego najlepiej mają lewicowcy w Krakowie. Podcast Kingi Dunin i Michała Sutowskiego.

Na chwilę przed wyborami zastanawiamy się, kto wygra w Polsce i jaki układ sił zdominuje Parlament Europejski, jakie znaczenie w Brukseli będzie miała skrajna prawica, czy nasze głosy mają jakiekolwiek znaczenie, a także czy to faktycznie prezes Kaczyński wyznaczy polskiego komisarza.

Do tego rozważamy, jak i dlaczego zagłosuje wieś – i czemu to nie to samo, co rolnicy.

Z Atlanty na wieś [Sierakowski rozmawia z Kosiniakiem-Kamyszem]

I jest jeszcze o tym, jak ważna jest frekwencja – niewiadoma wielka, a do tego asymetryczna, bo różne grupy wyborców mogą się zmobilizować w różnym stopniu.

Zapraszamy do wysłuchania:

**
Uruchamiamy serię podcastów krytycznych w różnych formatach: konfrontacji publicystów, pytań do ekspertek, sporów analityków – i co nam jeszcze przyjdzie do głowy. Podcast jest eksperymentem publicystycznym możliwym dzięki wsparciu naszych czytelników: krytykapolityczna.pl/wspieram

___
Fot. na górze strony: Robert Biedroń, Marcelina Zawisza, Maciej Gdula, Adrian Zandberg. Fot. J. Szafrański/A. Muras/M. Komorowski

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Kinga Dunin
Kinga Dunin
Socjolożka, publicystka, pisarka, krytyczka literacka
Socjolożka, publicystka, pisarka, krytyczka literacka. Od 1977 roku współpracowniczka KOR oraz Niezależnej Oficyny Wydawniczej. Po roku 1989 współpracowała z ruchem feministycznym. Współzałożycielka partii Zielonych. Autorka licznych publikacji (m.in. „Tao gospodyni domowej”, „Karoca z dyni” – finalistka Nagrody Literackiej Nike w 2001) i opracowań naukowych (m.in. współautorka i współredaktorka pracy socjologicznej "Cudze problemy. O ważności tego, co nieważne”). Autorka książek "Czytając Polskę. Literatura polska po roku 1989 wobec dylematów nowoczesności", "Zadyma", "Kochaj i rób".
Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Krytyki Politycznej. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Zamknij