Miasto

Klub Filmowy LGBT | „Lilie”

Pokaz filmu połączony z dyskusją prowadzoną przez Mariusza Kurca i Bartosza Żurawieckiego.

Uniwersytet Krytyczny | Klub Filmowy LGBT | Lilie (Lilies – Les feluettes), reż. John Greyson, Kanada 1996

Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki 

28 kwietnia, poniedziałek, godz. 19.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Więzienie w kanadyjskiej prowincji Quebec, rok 1952. Przybywa sam biskup, by wyspowiadać jednego ze skazańców. Nie będzie to typowa spowiedź – biskup zostanie bowiem zmuszony do skonfrontowania się z dramatyczną, męsko-męską historią miłosną sprzed 40 lat, w której sam odegrał kluczową rolę.

„Lilie” (1996) otrzymały aż dziewięć nagród Genie, czyli kanadyjskich odpowiedników Oscarów. Film zrealizował John Greyson, jeden z bardziej znanych gejowskich reżyserów, odpowiedzialny m.in. za „Zero Patience” (1993), wiele odcinków serialu „Queer as folk” oraz niezwykły dokument, pokazany również w Klubie Filmowym LGBT – „Fig tree” (2009).

Po projekcji zapraszamy do dyskusji!

Film w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
Wstęp wolny.

__________

Klub Filmowy LGBT to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ‘regularnej’ dystrybucji. Po każdej projekcji gospodarze cyklu – Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki – zapraszają na dyskusję wokół filmu. 

Mariusz Kurc – redaktor naczelny magazynu LGBT „Replika”; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję „Lepiej późno niż wcale” o tematyce LGBT; współautor „Tęczowej rewolucji” – zbioru wywiadów z „Repliki”. 

Bartosz Żurawiecki – krytyk filmowy, publicysta i pisarz. Autor powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota” oraz „Ja czyli 66 moich miłości”, „Nieobecni” czy zbioru nowel dramatycznych „Erotica Alla Polacca”. 

___________

Kolejne spotkanie cyklu:
19.05: Różowe lata (Ma vie en rose), reż. Alain Berliner, Belgia-Francja-Wielka Brytania 1997

___________

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2014-2016” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij