Pierwsza zasada publicystyki internetowej: nigdy nie czytaj komentarzy na swój temat. Złamaliśmy ją, żeby przed mową nienawiści obronić się śmiechem, nawet jeśli śmiejemy się przez łzy. Występują: Sylwia Czubkowska, Jaś Kapela, Wojtek Karpieszuk, Justyna Suchecka i Bartek Wieliński.

Pierwsza zasada publicystyki internetowej: nigdy nie czytać komentarzy na swój temat. I właśnie tę zasadę postanowiły złamać stołeczne dziennikarki i dziennikarze. Po co? Żeby przed mową nienawiści obronić się śmiechem, nawet jeśli śmiejemy się przez łzy.

Sylwia Czubkowska, Jaś Kapela, Wojtek Karpieszuk, Justyna Suchecka i Bartek Wieliński czytają, co ich czytelnicy mają im do powiedzenia na temat wykonywanej przez nich pracy i wyborów życiowych, jakie elementy ich wyglądu najbardziej ich trapią, gdzie zdaniem hejterów powinni mieszkać i w czyim towarzystwie najczęściej przebywać. A także dokąd spierdalać.

WYBÓR

Justyna Suchecka: Dziennikarką „Gazety Wyborczej” i wyborcza.pl. Piszę głównie o edukacji oraz sukcesach i problemach młodych ludzi. Wraz z Natalią Szostak prowadzi vloga Krótka Przerwa.

Niech mi ktoś jeszcze raz powie, że feministki są normalne. Za ten cyrk, który odstawiają, jedyne, na co zasługują, to strzał w pysk i kuchnia. Dożywotnio. Durne pizdy. A w ogóle to wkurwia mnie twoja szminka.

Bartek Wieliński: Publicysta, politolog i dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Zajmuje się głównie tematyką niemiecką, zarówno w ujęciu historycznym, jak i politycznym. W latach 2005-2009 był korespondentem „Gazety Wyborczej” w Berlinie. W 2013 roku został laureatem prestiżowego konkursu Grand Press w kategorii reportaż prasowy.

Ten Goebbels Wieliński uskarża się, że TVP zrobiła z niego zbrodniarza. Sam się swoim szczuciem w niemieckich mediach zrobił zdrajcą. Powinien mieć zakaz przebywania na terytorium RP.

Jaś Kapela: Pisarz, poeta, felietonista. Autor dwóch książek z wierszami (Reklama oraz Życie na gorąco), powieści (Stosunek seksualny nie istnieje, Janusz Hrystus, Dobry troll) i zbioru felietonów Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu. Należy do zespołu redakcji Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Opiekun Serii Literackiej.

Jaś Kapela, czy bywasz czasami w Warszawie wariacie? Jeśli tak, to proponuję torbę ze sobą nosić, bo jak cię gdzieś spotkam, ty zlewaczona spierdolino, to ci ząbki z tej spedalonej mordy powybijam. A ząbki gdzieś schować musisz…

Sylwia Czubkowska: Dziennikarka związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną” od startu tego tytułu w 2009 roku. Pisze głównie o tematyce internetu i nowych technologii. Wcześniej pracowała w „Dzienniku”, „Polska The Times” i „Przekroju”. Od ponad trzech lat razem z Barbarą Sową i Alicją Rzeczkowską współtworzy blog Majsterki.pl o samodzielnym remontowaniu i wyposażaniu wnętrz. Niedawno ukazała się ich książka „Majsterki”.

Czubkowska? Do czubków. Polecam Pruszków, Kocborów i Choroszcz. Co za durne babsko! Niech sama jedzie do muslimów jeśli niedowartościowana i niezaspokojona seksualnie.

Wojtek Karpieszuk: Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Zajmuje się tematami społecznymi, opisuje życie mniejszości w Warszawie i problemy osób niepełnosprawnych.

Jeszcze pogoda była do dupy! To też wina uczestników Marszu Niepodległości? Ale zaraz, zaraz. Do dupy, panie Karpieszuk, to w waszym gronie coś miłego, tak? No to masz pan przynajmniej jeden pozytyw z tych uroczystości. A myślałeś, że wszystko źle.

Wszystkie hejty

**

Poezja hejtu. Fot. Resort Komedii, Facebook.com

 

Nagranie powstało przy okazji prób do wydarzenia Poezja Hejtu vol 1.

Wideo: Dominika Wróblewska.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Sekretarzyni redakcji, producentka podcastów
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę ekspertki.org i TV KP. Aktualnie sekretarzyni redakcji krytykapolityczna.pl i producentka podcastów.
Zamknij