Pierwsza zasada publicystyki internetowej: nigdy nie czytaj komentarzy na swój temat. Złamaliśmy ją, żeby przed mową nienawiści obronić się śmiechem, nawet jeśli śmiejemy się przez łzy. Występują: Sylwia Czubkowska, Jaś Kapela, Wojtek Karpieszuk, Justyna Suchecka i Bartek Wieliński.

Pierwsza zasada publicystyki internetowej: nigdy nie czytać komentarzy na swój temat. I właśnie tę zasadę postanowiły złamać stołeczne dziennikarki i dziennikarze. Po co? Żeby przed mową nienawiści obronić się śmiechem, nawet jeśli śmiejemy się przez łzy.

Sylwia Czubkowska, Jaś Kapela, Wojtek Karpieszuk, Justyna Suchecka i Bartek Wieliński czytają, co ich czytelnicy mają im do powiedzenia na temat wykonywanej przez nich pracy i wyborów życiowych, jakie elementy ich wyglądu najbardziej ich trapią, gdzie zdaniem hejterów powinni mieszkać i w czyim towarzystwie najczęściej przebywać. A także dokąd spierdalać.

WYBÓR

Justyna Suchecka: Dziennikarką „Gazety Wyborczej” i wyborcza.pl. Piszę głównie o edukacji oraz sukcesach i problemach młodych ludzi. Wraz z Natalią Szostak prowadzi vloga Krótka Przerwa.

Niech mi ktoś jeszcze raz powie, że feministki są normalne. Za ten cyrk, który odstawiają, jedyne, na co zasługują, to strzał w pysk i kuchnia. Dożywotnio. Durne pizdy. A w ogóle to wkurwia mnie twoja szminka.

Bartek Wieliński: Publicysta, politolog i dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Zajmuje się głównie tematyką niemiecką, zarówno w ujęciu historycznym, jak i politycznym. W latach 2005-2009 był korespondentem „Gazety Wyborczej” w Berlinie. W 2013 roku został laureatem prestiżowego konkursu Grand Press w kategorii reportaż prasowy.

Ten Goebbels Wieliński uskarża się, że TVP zrobiła z niego zbrodniarza. Sam się swoim szczuciem w niemieckich mediach zrobił zdrajcą. Powinien mieć zakaz przebywania na terytorium RP.

Jaś Kapela: Pisarz, poeta, felietonista. Autor dwóch książek z wierszami (Reklama oraz Życie na gorąco), powieści (Stosunek seksualny nie istnieje, Janusz Hrystus, Dobry troll) i zbioru felietonów Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu. Należy do zespołu redakcji Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Opiekun Serii Literackiej.

Jaś Kapela, czy bywasz czasami w Warszawie wariacie? Jeśli tak, to proponuję torbę ze sobą nosić, bo jak cię gdzieś spotkam, ty zlewaczona spierdolino, to ci ząbki z tej spedalonej mordy powybijam. A ząbki gdzieś schować musisz…

Sylwia Czubkowska: Dziennikarka związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną” od startu tego tytułu w 2009 roku. Pisze głównie o tematyce internetu i nowych technologii. Wcześniej pracowała w „Dzienniku”, „Polska The Times” i „Przekroju”. Od ponad trzech lat razem z Barbarą Sową i Alicją Rzeczkowską współtworzy blog Majsterki.pl o samodzielnym remontowaniu i wyposażaniu wnętrz. Niedawno ukazała się ich książka „Majsterki”.

Czubkowska? Do czubków. Polecam Pruszków, Kocborów i Choroszcz. Co za durne babsko! Niech sama jedzie do muslimów jeśli niedowartościowana i niezaspokojona seksualnie.

Wojtek Karpieszuk: Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Zajmuje się tematami społecznymi, opisuje życie mniejszości w Warszawie i problemy osób niepełnosprawnych.

Jeszcze pogoda była do dupy! To też wina uczestników Marszu Niepodległości? Ale zaraz, zaraz. Do dupy, panie Karpieszuk, to w waszym gronie coś miłego, tak? No to masz pan przynajmniej jeden pozytyw z tych uroczystości. A myślałeś, że wszystko źle.

Wszystkie hejty

**

Poezja hejtu. Fot. Resort Komedii, Facebook.com

 

Nagranie powstało przy okazji prób do wydarzenia Poezja Hejtu vol 1.

Wideo: Dominika Wróblewska.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Producentka TVKP, koordynatorka projektu ekspertki.org
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Producentka materiałów wideo Krytyki Politycznej (TV KP), nie lubi krzyczeć na demonstracjach, więc w zamian chodzi na nie z operatorem kamery. Koordynuje ogólnopolską bazę ekspertki.org. W JCC Warszawa prowadzi demokratyczną grupę nastolatków "Hultaj" robiąc z nich nieletnich aktywistów.
Zamknij

Zapisz się na newsletter Krytyki Politycznej
i bądź na bieżąco