PS On Air

Czy to już koniec Zachodu? Mark Leonard w programie „PS On Air”

John Andrews do dyskusji o sytuacji politycznej na świecie zaprosił publicystów: Leonarda Maisano z Il Sole 24 Ore i Sławomira Sierakowskiego z Krytyki Politycznej. Na pytania odpowiada Mark Leonard, szef Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych (www.ecfr.eu).

Sławomir Sierakowski: Czy nastąpi koniec Zachodu? Wszyscy już wiemy, jakie są zagrożenia, ale czy wiemy, jak się im przeciwstawić?

 

John Andrews: Czy fala populizmu będzie nadal wzbierać, czy już się przełamała?

 

Sławomir Sierakowski: Czy w opartej na jednostkach polityce dojdzie do konfliktu dwóch macho: Trumpa i Putina?

 

John Andrews: Czy polityka Trumpa wobec Chin to największe zagrożenie tej prezydentury?

 

John Andrews: Jak będą wyglądały relacje USA z Rosją?

 

Leonardo Maisano: Donald Trump-Theresa May, jaka to będzie relacja?

 

Mark Leonard: Obama jest częściowo ojcem sukcesu Trumpa, polityka identyfikacji doprowadziła do obecnej sytuacji zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii.

 

Leonardo Maisano: Co dla Theresy May jest ważniejsze: partia czy państwo?

 

Leonardo Maisano: Czy Wielka Brytania jest w stanie przetrwać następstwa Brexitu: dumping fiskalny i wojnę handlową z Europą?

 

Sławomir Sierakowski: Czy zagrożenie, że Wielka Brytania stanie się sąsiadującym z Unią Europejską rajem podatkowym, jest realne?

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij