Podcasty

Feminizm na zawsze

Zamiast tulipanów i czekoladek mamy dla was książki. To najlepszy prezent, jaki możemy sami sobie zrobić.

Wybór nie był łatwy i poszliśmy tropem naszych ulubionych tytułów, które wybieracie najczęściej.

To dwie pozycje ikony światowego feminizmu – bell hooks – Teoria feministyczna i Gotowi na zmianę (uwaga, w przyszłym tygodniu znów dostępne na papierze). Książki Agnieszki Graff, jednej z najbardziej znanych polskich feministek, która pisze u nas o tym, Kto się boi gender (z Elżbietą Korolczuk), o Matce feministce, a Michałowi Sutowskiemu opowiada, co ją ukształtowało i że jest stąd.

„Czy będzie jeszcze można powiedzieć mama i tata?”, czyli czym straszy prawica

Z okazji zbliżającej się premiery Rozrzutu Andy Rottenberg przypominamy Listę i Berlińską depresję. A dla tych, którzy jeszcze nie czytali Próby Joanny Bednarek, polecamy opowieść o amih, młodych kobietach, które walczą o świat, gdzie nikt nie będzie dla nikogo pracował i nikt nie będzie nikogo uciskał.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij