Fotorelacje

Warszawa przeciwko rasizmowi i przemocy! [fotorelacja]

W sobotę, 15 października, na warszawskim placu Defilad odbyła się manifestacja zorganizowana przez inicjatywę Chlebem i Solą z okazji Dnia Solidarności z Uchodźcami.

Podobnie jak w ubiegłym roku, 15 października 2016 inicjatywa Chlebem i Solą organizowała obchody Dnia Solidarności z Uchodźcami. Pod hasłem sprzeciwu wobec przemocy dyktowanej rasizmem i nienawiścią, w imię międzynarodowej współpracy i ludzkiej solidarności w 26 miejscowościach odbyło się 70 wydarzeń o różnym charakterze: spotkania, akcje społeczne, działania artystyczne, warsztaty, dyskusje, wykłady, wystawy, happeningi, pokazy filmów i koncerty pod hasłem „Polska przeciwko rasizmowi i przemocy”, a w Warszawie manifestacja Warszawa przeciwko przemocy i rasizmowi!

15 października to okazja, by powiedzieć głośno, że nie ma w Polsce zgody na wrogość wobec słabszych, bezbronnych i potrzebujących. Że chcemy, by nasz kraj aktywnie uczestniczył w międzynarodowej pomocy uchodźcom. Że mamy prawo żyć w kraju, w którym wszyscy – bez względu na miejsce pochodzenia, kolor skóry, wyznanie, płeć, orientację seksualną, światopogląd i status materialny – traktowani są z szacunkiem i czują się bezpiecznie.

Więcej na stronie solidarnizuchodzcami.pl 

Inicjatywa Chlebem i Solą dziękuje za wsparcie Fundacji Batorego.

Czytaj także:
Agata Diduszko-Zyglewska, Czy mały chłopczyk może być wrogiem ojczyzny?

 

**Dziennik Opinii nr 291/2016 (1491)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij