Fotorelacje

Parada Równości 2014. Fotorelacja Tomasa Rafy

14 czerwca ulicami Warszawy przeszła 14 Parada Równości. Wzięło w niej udział ok. 13 tys. osób.

W czternastej Paradzie Równości, która w sobotę 14 czerwca przeszła ulicami Warszawy, wzięło udział ok. 13 tys. osób. Parada po raz pierwszy dotarła na Pragę.

Parada Równości przeszła pod hasłem „Równe prawa – wspólna sprawa”. Uczestniczki i uczestnicy opowiadali się za realizacją 12 postulatów, wśród których znalazły się te, dotyczącej praw osób LGBT, osób z niepełnosprawnościami, obcokrajowców, edukacji równościowej i praw zwierząt. Listem wsparła Paradę Równości Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania ministra Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. List otwarty wystosowało także 27 ambasad akredytowanych w Polsce.

Czytaj więcej na stronie organizatorów.

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Bio

Tomáš Rafa

| Fotograf, filmowiec
Fotograf i filmowiec, prowadzi badania nad problemem ekstremizmu w Polsce, Czechach i na Słowacji w ramach wieloletniego projektu "Nowy nacjonalizm w sercu Europy". Absolwent Wydziału Nowych Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Bańskiej Bystrzycy, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.