Fotorelacje

Parada Równości 2014. Fotorelacja Tomasa Rafy

14 czerwca ulicami Warszawy przeszła 14 Parada Równości. Wzięło w niej udział ok. 13 tys. osób.

W czternastej Paradzie Równości, która w sobotę 14 czerwca przeszła ulicami Warszawy, wzięło udział ok. 13 tys. osób. Parada po raz pierwszy dotarła na Pragę.

Parada Równości przeszła pod hasłem „Równe prawa – wspólna sprawa”. Uczestniczki i uczestnicy opowiadali się za realizacją 12 postulatów, wśród których znalazły się te, dotyczącej praw osób LGBT, osób z niepełnosprawnościami, obcokrajowców, edukacji równościowej i praw zwierząt. Listem wsparła Paradę Równości Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania ministra Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. List otwarty wystosowało także 27 ambasad akredytowanych w Polsce.

Czytaj więcej na stronie organizatorów.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Tomáš Rafa
Tomáš Rafa
Fotograf, filmowiec
Fotograf i filmowiec, prowadzi badania nad problemem ekstremizmu w Polsce, Czechach i na Słowacji w ramach wieloletniego projektu "Nowy nacjonalizm w sercu Europy". Absolwent Wydziału Nowych Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Bańskiej Bystrzycy, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zamknij