Fotorelacje

Debata o Targu Węglowym

W środę, 4 września odbyła się dyskusja na temat Targu Węglowego, wieńcząca akcję Targ o Węglowy.

W środę, 4 września odbyła się dyskusja na temat Targu Węglowego, wieńcząca akcję Targ o Węglowy.

Media o wydarzeniach:

Do tej pory Targ Węglowy w Gdańsku pełnił przede wszystkim rolę wielkiego parkingu w środku miasta. W wyjątkowych momentach był także przestrzenią spotkań czy imprez, m.in. podczas Jarmarku św. Dominika, kiermaszów świątecznych lub podczas turnieju Euro 2012.

Sukces miejskiej akcji „Targ o Węglowy”, przeprowadzanej na przełomie sierpnia i września pokazał jednak, że mieszkańcy Gdańska potrzebują przestrzeni dla siebie, z której mogą codziennie do woli korzystać. Targ Węglowy zmienił oblicze – stał się przestrzenią z wyspami wyściełanymi trawą, bez ruchu samochodowego, na której swobodnie można zagrać w badmintona czy obejrzeć film.

onet.pl

Dyskusja o zagospodarowaniu Targu Węglowego zobacz na mapie Gdańska jest elementem procesu zmian w myśleniu o planowaniu miast. Zanika planowanie wyłącznie dla kierowców, a po kilku dekadach nieobecności pojawia się myślenie o potrzebach pieszych.

trojmiasto.pl

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij