Historia

Przyjdź w sobotę na paradę traktorów Ursus!

Pan Andrzej, właściciel Ursusa C360.

Przygotowuje go do sezonu (traktor pomaga mu we wszystkich pracach związanych z rolnictwem, gospodarką, ziemią). Nie wyobraża sobie bez niego pracy. Jest niezawodny. Inne, nowocześniejsze, może i lepiej wyglądają, ale się psują, a części zamienne do nich są drogie mówi pan Andrzej. Tutaj robocizna jest droższa niż części, dlatego większość napraw robi sam właściciel.

***

Zdjęcia i opisy pochodzą z projektu Jaśminy Wójcik „Posag siedmiu panien”. Tytuł nawiązuje do początków Zakładów Przemysłu Ciągnikowego. W 1893 r. powstała spółka, której kapitałem założycielskim był posag siedmiu panien – córek jej założycieli. „Posag siedmiu panien” to audiowizualny projekt dokumentalny. Jaśmina Wójcik podróżowała po polskich wsiach, poszukując rolników chętnych do opowiedzenia swojej historii zawiązanej z traktorem Ursus. Następnie wybrane osoby zostały nagrane i sfotografowane na tle traktorów. Wyłonił się portret polskiej wsi.

***

PARADA TRAKTORÓW: Plac Defilad – Ursus, godz. 10.00 –13.00 // Plac Defilad
Prezentacja różnych modeli ciągników marki Ursus, koncert Orkiestry Dętej Ziemi Mazowieckiej, warsztaty plastyczne dla dzieci, występ Krakowskiego Chóru Rewolucyjnego
godz. 13.00 // wyjazd
Parada Traktorów wyrusza z placu Defilad w stronę Ursusa
godz. 14.30–21.00 // Energetyka Ursus, ul. Posag 7 Panien 27
Uroczyste przywitanie traktorów w Ursusie oraz prezentacja ciągników
Uczestnicy: właściciele traktorów z całej Polski, Orkiestra Dęta Ziemi Mazowieckiej

***

W dniach 13-15 czerwca zapraszamy do warszawskiego Ursusa na wydarzenia w ramach akcji ZAKŁADY. URSUS 2014, organizowane na terenach dawnych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego w Ursusie.

Zobacz także:

Ursus C330M

Ursus C360

Ursus 4011

Ursus C360 (2)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij