Miasto

Seksuologia Krytyczna | Miłość i Seks. Na styku psychologii, seksuologii i rzeczywistości

Seminarium prowadzone przez dr Agatę Loewe.

Uniwersytet Krytyczny | Seksuologia krytyczna | Miłość i seks. Na styku psychologii, seksuologii i rzeczywistości.

Prowadzenie: dr Agata Loewe (Instytut Pozytywnej Seksualności)

5 grudnia, poniedziałek, godz. 18.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Miłość i Seks. Dwa duże tematy, które spróbuję ująć krytycznym spojrzeniem psycholożki i seksuolożki. Od czasu ukończenia studiów i wielu kursów doszkalających szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy da się połączyć „czystą” naukę o miłości (w kontekście dorosłych ludzi,którzy miłość rozumieją jako spoiwo relacji intymnej) z „czystą” nauką o seksualności (w kontekście dorosłych ludzi, którzy seks rozumieją jako rozkoszną realizację swoich pragnień)? Podczas mych poszukiwań znalazłam wiele odpowiedzi, jednak wciąż odkrywam jak wiele różnych oblicz ma i miłość i seks. Podczas spotkania chciałabym podzielić się z wami moimi obserwacjami, znaleziskami, wątpliwościami i eurekami.

Opowiem o dylematach współczesnych post-romantyków XXI wieku i tym jak w dzisiejszych czasach radzić sobie z samotnością i Weltschmerzem. Opowiem z perspektywy badaczki człowieka, bo za takową się uważam. Opowiem też z perspektywy własnej, bo do ludzi się zaliczam. To będzie ostatnie spotkanie z cyklu Seksuologia Krytyczna, więc podsumuję poruszane wcześniej wątki i mam nadzieję na kontynuację kolektywów myślowych z waszym świadomym udziałem. To prawdziwy zaszczyt móc współkreować wizje świata, gdzie seksualność jest tylko jedną z wielu ekspresji egzystencji.
Do zobaczenia!

_________

Współczesna seksuologia przeżywa rozkwit. Dochodzi do rozłamów i podziałów w obrębie nauki, która niegdyś mogła być praktykowana jedynie przez medyków, później psychologów, a teraz przez innych reprezentantów/tki zawodów pomocowych. Jak wyznaczać standardy pracy z ludzką seksualnością? W jakim kierunku przesuwają się normy? Jakie wyzwania stoją przed specjalistami w erze „pigułki na wszystko“, nowych technologii oraz zmian definicji?

dr Agata Loewe – psychoterapeutka, seksuolożka, aktywistka na rzecz Ruchu Pozytywnej Seksualności oraz GSD (gender & sexual diversities). Założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności oraz portalu www.pozytywnaseksualnosc.pl. 
www.agataloewe.com
 ________

Pozostałe seminaria Uniwersytetu Krytycznego w semestrze jesiennym.

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2014-2016” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

UM

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij