Miasto

Sekretne życie drzew – z książką w tle

O tajemniczym życiu drzew rozmawiać będzie Kamila Dziemiańczuk i dr inż. Piotr Tyszko-Chmielowiec. Pretekstem do rozmowy będzie książka „Sekretne życie drzew”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 18.10 o godz. 18.00.

Czy można mówić o podmiotowości drzew ? Jeśli tak, to jakie relacjie łączą drzewa? Dlaczego wycinka drzew zawsze budzi sprzeciw? Czemu warto chronić każde drzewo Trójmiejskiego Parku Krajobrazoweg? Jakie uczucia łączą nas z drzewami i jak powinniśmy nauczyć się je chronić porozmawiają Kamila Dziemiańczuk i dr inż. Piotr Tyszko-Chmielowiec.

Opis książki Sekretne życie drzew, Petera Wohllebena, którą będzie można kupić podczas spotkania w promocyjnej cenie 25 złotych.

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Peter Wohlleben – leśnik z ponaddwudziestoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Zrezygnował z posady urzędniczej, aby swoją wizję ochrony przyrody wcielać w życie. Obecnie opiekuje się lasami w Reńskich Górach Łupkowych. Tam z powodzeniem praktykuje leśnictwo oparte na ekologicznych i ekonomicznych podstawach. Jest częstym gościem w programach telewizyjnych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się w licznych publikacjach i podczas seminariów.

„Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym – z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy – że drzewa to istoty społeczne”. Sally McGrane, „New York Times”

Spotkanie o książce „Sekretne życie drzew” z Kamilą Dziemiańczuk i dr inż. Piotrem Tyszko-Chmielowcem odbędzie się we wtorek, 18 października 2016r. o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, IIp., Gdańsk

 dr inż. Piotr Tyszko-Chmielowiec – Konsultant przyrodniczy książki „Sekretne życie drzew”. Pomysłodawca i lider programu „Drogi dla Natury”, przyrodnik i ekolog. Działał na rzecz ochrony przyrody i rozwoju wsi w Dolinie Baryczy, organizował współpracę polsko-ukraińską, pracował jako wolontariusz przy budowie szkoły w Afryce. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (mgr inż. leśnik) oraz Virginia Tech w Blaksburgu, w USA (doktor nauk leśnych). Wiceprezes Zarządu Fundacji EkoRozwoju.

 

Spotkanie jest częścią działań Domu Sąsiedzkiego Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście i jest  dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

 

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij