Miasto

Pokaz filmów „Marsz oburzonych” i „Codzienna rewolucja”

Po projekcji z cyklu "Dwie twarze rewolucji" z Markiem Górką i Renatą Kaczmarek.

26 lutego, środa, godz. 19.00, Kawałek Podłogi, ul. Piastowska 21, Koszalin

O filmach:

La Marcha Indignada czyli Marsz Oburzonych to dokument z 2012 roku stworzony przez duet reżyserski Amira Bocheńska oraz Alberto Reveron Diaz. Jest to opowieść o buncie wszystkich skrzywdzonych, o ludziach, którzy przeciwstawili się panującemu systemowi politycznemu, manipulacji medialnej, kryzysowi, bankom i korporacjom. To przejrzysty portret ludzi i idei ruchu 15-M, czyli obywatelskiego ruchu utworzonego po 15 maja 2011 roku promującego demokrację uczestniczącą, bardziej “prawdziwego” podziału kompetencji oraz innych środków mających na celu poprawę systemu demokratycznego.
Czas trwania – 60 minut.

Everyday Revolution to dokument stworzony przez Andrea’e Goytre Cabrera’e. Osadzony jest w Hiszpanii w dobie kryzysu i opowiada o wprowadzaniu w życie nowych sposobów radzenia sobie w kryzysie. Film przedstawia innowacyjne koncepcje życia i walki z ekonomią i polityką, choćby takie jak “bank czasu”, pokazując w jaki sposób przedstawiane propozycje zmieniają życie ludzi w codzienną rewolucję.
Czas trwania – 25 minut

Po projekcji zapraszamy do udziału w rozmowie o rewolucjach społecznych w Polsce i na świecie z zaproszonymi gośćmi: drem Markiem Górką z Instytutu Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych Politechniki Koszalińskiej oraz dr Renatą Kaczmarek z Instytutu Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij