Miasto

Pierwsza manifa w Koszalinie: równość i różnorodność

Pod takim hasłem wystartuje w sobotę, 8 marca, o godz. 12.00.

Chcemy wyjść na ulice Koszalina, by pokazać, że nie zgadzamy się na dyskryminację i nierówne traktowanie. Wreszcie ogólnopolska demonstracja feministyczna dotarła do Koszalina. Chodźcie z nami!

Manifa jest dla każdej z Was i każdego z Was, jeśli idea równości jest Ci bliska. Chcemy demonstrować m.in. przeciwko przemocy wobec kobiet, nierównej płacy, seksizmowi.

Nasze hasła:

Równa praca = równa płaca
Stop przemocy wobec kobiet!
Molestowaniu mówię NIE!!!
Seksizm – NIE!
Różnorodność – lubię to!
Mobbing – manifa mówi NIE!
Manifa przeciwko męskiej dominacji!
Gdzie zbuntowane kobiety, tam lepsze jutro

Joanna A. Przybyło, Amnesty International Koszalin, Klub Krytyki Politycznej w Koszalinie:

Biorę udział w MANIFIE, by zamanifestować swoje stanowisko wobec braku poszanowania i respektowania praw kobiet w Polsce, zwłaszcza reprodukcyjnych. Pójdę w marszu w imieniu tych kobiet, które się nie odważą, które nie mają świadomości swych praw i swej godności, bo wierzę, że można to zmienić!

Jacek Wezgraj, Stowarzyszenie Lepszy Koszalin:

Wybieram się na manifę, ponieważ równe traktowanie kobiet i mężczyzn to również sprawa nas, facetów. Nie zgadzam się na jakiekolwiek przejawy dyskryminacji ze względu na płeć, poglądy, wyznanie czy orientację seksualną. Chcę również zamanifestować przeciwko zamykaniu oczu na przemoc mężczyzn wobec kobiet, bagatelizowaniu jej i przerzucaniu odpowiedzialności na ofiary.

Start: godz. 12.00, parking przy budynku OPZZ, ul. Zwycięstwa 137/139

Meta: parking BGŻ, ul. Armii Krajowej 8

Pierwszą w Koszalinie manifę organizuje Koszalińskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej ERA Zobacz FB koszalińskiej manify

***

MANIFY W POLSCE:

Poznań: Dość (re)produkcji opresji!

Łódź: Kobiety wszystkich umów – łączcie się!

Wrocław: Manifa przeciwko przemocy władzy

Trójmiasto: Solidarność? 21 lat zakazu aborcji

Do niedzieli w Dzienniku Opinii zaproszenia do kolejnych manifowych miast: Wrocławia, Łodzi, Koszalina, Warszawy i innych. Jeśli chcesz zamieścić informacje o manifie w Twoim mieście, wyślij nam je nam na adres manifa@krytykapolityczna.pl.


***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.