Miasto

Petycja w sprawie zmiany polityki oświatowej

Brakuje blisko 100 miejsc dla dzieci w przedszkolach w Cieszynie. Podpisz petycję w sprawie zmiany polityki oświatowej miasta.

Do Burmistrza Miasta Cieszyna

Mgr inż. Mieczysław Szczurek

 

W Cieszynie pozostały zaledwie 23 miejsca w przedszkolach, 4 w publiczych i 19 w niepublicznych. Wiemy, że brakuje co najmniej 70 miejsc, choć obliczenia wskazują, że nawet 100. Mimo to uruchomiony został trzeci etap naboru do publicznych przedszkoli i ma potrwać do końca sierpnia, a zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami całość ma się zakończyć 15 września.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (28.06.2012) mimo próśb radnych o przyśpieszenie decyzji dotyczącej zwiększenia ilości oddziałów, burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek stanowczo odpowiedział, że ta podjęta zostanie w sierpniu.

 

Po raz kolejny mamy do czynienia z negatywnymi skutkami braku strategii rozwoju edukacji w Cieszynie.

 

My, niżej podpisani:

1. Żądamy podjęcia decyzji w sprawie zwiększenia ilości oddziałów przedszkolnych w lipcu.

2. Żądamy weryfikacji kryteriów naboru do cieszyńskich przedszkoli. Kryteria zastosowane w tym roku, w odczuciu mieszkańców dokonały niesprawiedliwych podziałów. Kwestionariusz jest przede wszystkim nieprecyzyjny.

3. Żądamy stworzenia strategii rozwoju edukacji w Cieszynie. Celem dokumentu jest określenie lokalnych priorytetów oświatowych i preferowanych sposobów ich realizacji, które staną się podstawą do poejmowania wieloletnich planów i decyzji finansowych.

 

Podpisz petycję!

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij