Miasto

„Moja ulica” już na DVD

Opowieść o łódzkiej rodzinie robotniczej, która obserwuje jak fabryka, przez lata miejsce ich pracy, zmienia się w centrum handlowe od 1 czerwca na DVD.

Moja ulica to film o robotniczej rodzinie Furmańczyków. Od wielu pokoleń mieszkali w Łodzi i pracowali w fabryce, która kiedyś uczyniła to miasto „ziemią obiecaną” – stolicą europejskiego włókiennictwa. Po upadku komunizmu stracili pracę i miejsce na ziemi. Francuska grupa inwestycyjna odnawia riuny fabryki, aby otworzyć w nich największe centrum handlowe w środkowej Europie. Reżyser przez 5 lat towarzyszy bohaterom, którzy z bliska obserwują zmiany zachodzące we współczesnej Polsce, próbując zachować własną godność i odnaleźć się w zmieniającym świecie. Film opowiada też historię Miasta Łodzi i odsłania kulisy wielkiej europejskiej inwestycji.

Moja ulica
Polska / Francja 2012
Reż. Marcin Latałło
80′

Film Moja ulica Marcina Latałły w kinach studyjnych od 15 lutego.

Krytyka Polityczna jest patronką filmu.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij