Miasto

Łódź, 7 lutego: Gramy na serio II: Społeczne i naukowo

Druga odsłona cyklu Gramy na serio prezentującego nieznane oblicza gier komputerowych i planszowych. Tym razem zagramy o losy uchodźców, polecimy na Księżyc i rozbijemy kilka atomów.

Gość: Kamil Jędrasiak. Prowadzenie: Joanna Filipczak-Zaród i Marcin Zaród.

7 lutego, wtorek, g. 18.00.

Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101 (lewa oficyna, I piętro).

Na najbliższym spotkaniu postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania: Czy gry odzwierciedlają główne tendencje w filozofii swojej epoki? Na ile gra może być nośnikiem złożonych treści naukowych? Czy gry niezależne inaczej konstruują narrację rozgrywki?

Gramy i mówimy o:

Inside the Haiti Earthquake
Ayiti
Food Force
High Frontier
Moonbase Alpha
History of Biology i środowisko Spongelab
Spacechem

O cyklu:

 

Nieważne, czy gry dopiero wchodzą do popkultury, czy też były tam od zawsze. W naszym nowym cyklu chcielibyśmy przedstawić Wam tytuły wychodzące poza schematy i ograniczenia głównego nurtu, próbujące w różny sposób łączyć rozrywkę, naukę i kulturę. Specjalnie dla Was szukamy gier mniej znanych, a jednocześnie łatwych do wykorzystania w aktywności obywatelskiej lub edukacyjnej.

Cykl prowadzą:

Marcin Zaród – miłośnik gier planszowych i komputerowych, testujący ich potencjał w różnych kontekstach dydaktycznych i wychowawczych. Popularyzator nauki, animator kultury i dziennikarz związany z branżą gier. Zawodowo fizyk w CBMM PAN w Łodzi.

Kamil Jędrasiak – kulturoznawca, związany z kołem Naukowym Badaczy Gier UŁ. Współtwórca programu Łódzkiego Festiwalu Komiksu i Gier, dziennikarz związany z branżą gier. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij