Miasto

Krzysztof Tomasik na Offeliadzie

Dyskusję poprowadzą Kamila Kasprzak i Paweł Bartkowiak. W rozmowie uczestniczyć będzie filmoznawca z UJ Maciej Stroiński.

Po raz kolejny Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie jako partner Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych Offeliada zaprasza na spotkanie z gościem specjalnym festiwalu. W tym roku jest to Krzysztof Tomasik, publicysta i autor głośnej ostatnio książki Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u. Publikacja ta będzie punktem wyjścia do rozmowy o  homoseksualizmie w filmie, w tym w kinie offowym. Dyskusję poprowadzą: Kamila Kasprzak i Paweł Bartkowiak (KP w Gnieźnie). W rozmowie uczestniczyć będzie  filmoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego Maciej Stroiński.

10 listopada, sobota, godz. 17.00, sala widowiskowa, Miejski Ośrodek Kultury

Krzysztof Tomasik jako jeden ze specjalnych gości Offeliady będzie ponadto członkiem jury Konkursu Głównego festiwalu, przyznającego nagrody i statuetki w najważniejszych kategoriach. Natomiast gnieźnieński Klub Krytyki Politycznej jak co roku przyzna wyróżnienie im. Stanisława Brzozowskiego za „filmową wrażliwość społeczną”.

Więcej szczegółów na: www.offeliada.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij