Miasto

KP na 3. Królewskim Festiwalu Artystycznym

Wystawa Rynek Sztucznych Fiołków oraz koncert rockowych zespołów Latające Pięści i Demencja.

13 czerwca, piątek, godz. 18.00, Gniezno, Rynek

Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie po raz kolejny włącza się w Królewski Festiwal Artystyczny ze swoimi propozycjami kulturalnymi podszytymi jak zawsze pewną ideą. W tym roku podczas trzeciej edycji imprezy zapraszamy w piątek 13 czerwca o godz.18.00 na wystawę Rynek Sztucznych Fiołków i koncert zespołu Latające Pięści tego samego dnia o godz. 20.00 w Klubie Muzycznym „Młyn”, który poprzedzi występ lokalnej grupy Demencja.

Rynek Sztucznych Fiołków, to zatem prezentacja wybranych prac, które można znaleźć na profilu facebookowym o nazwie Sztuczne Fiołki. Jego twórca chce pozostać anonimowy. Zgromadził już ponad 80 tysięcy fanów oraz był nominowany do Paszportu Polityki w 2012 roku. Zazwyczaj do malarskich dzieł dawnych i bardziej współczesnych twórców, dopisuje społeczno-polityczne, niekiedy kontrowersyjne teksty będące komentarzem do otaczającej nas rzeczywistości.

Historyczka sztuki Dorota Łagodzka zaś tak oto definiuje jego prace: Można je uznać za rodzaj sztuki internetowej, sztuki hurtowego tworzenia memów, robienia sobie żartów pomieszanych z konstruktywną krytyką i komentarzem społecznym za pomocą dzieł sztuki. Zapraszamy więc także gnieźnian i gości do zmierzenia się z tą twórczością!

Sztuczne Fiołki – sztuczno-historyczny magazyn komiczno-tragiczny / głos wolny wolność ubezpieczający [ukryta opcja lewacka]

Natomiast koncert Latających Pięści i Demencji, to propozycja zaangażowanego rockowego i nie tylko grania. Pierwsza z kapel została „odkryta” w Gnieźnie przed ubiegłorocznym VII Festiwalem Filmów Amatorskich i Niezależnych Offeliada, dzięki temu, że muzycy przysłali na festiwal swój bardzo oryginalny teledysk do piosenki „Meat Me At The Love Parade”. Natomiast druga wyrosła z muzycznej pasji na „lokalnym podwórku” i została dostrzeżona przez swoje coraz lepsze występy.

Latające Pięści – Zespół powstał w lutym 2011 roku, w Warszawie. Pierwszy koncert zagrali 1 lutego 2012, a w tej chwili mają ich na koncie ponad trzydzieści, głównie w stolicy, ale również w Krakowie, Puławach i Świnoujściu, gdzie biorąc dwukrotnie udział w festiwalu FAMA, zdobyli nagrodę Tryton dla największej osobowości artystycznej w 2012 roku i wyróżnienie „Dostaliby nagrodę, gdyby w zeszłym roku nie dostali Trytona” w roku kolejnym. Również w 2013, teledysk do utworu „Meat Me At The Love Parade” zrealizowany przez Pawła Czarneckiego, zdobył Grand Prix na Festiwalu Filmowe Zwierciadła w Ostrołęce i nominację do Nagrody Yach w kategorii Innowacja. W maju 2014 roku zespół zdobył główną nagrodę na Nowodworskim Festiwalu Rockowym.

Swoją muzykę określają jako progresywny punk lub ekstremalny pop, a sami o sobie piszą:
Nie jesteśmy kumplami z podwórka. Nie jesteśmy kolegami z pracy. Wielkie to ryzyko nazwać się i określić. CHCEMY BYĆ PO PROSTU! To że spotkaliśmy się gdzieś kilka lat temu to tylko określenie miejsca w czasie. Jesteśmy poza czasem. Jesteśmy poza gatunkami muzycznymi. Gdyby nas nie było, trzeba byłoby nas wymyślić. Jest nas trzech, a to święta cyfra. Każdy z nas jest
inny, a to świetna zaleta. Naszym językiem atomowa wibracja basu. Naszym wyznaniem wiary eksplozja rytmu. Naszą twarzą nasze słowa. Jesteśmy Latające Pięści.

Zespół tworzą:
Michał Głowacki – śpiew (aktor, członek m.in. grupy Ab Ovo i chóru Requiemaszyna)
Paweł Kowalski – perkusja, śpiew (basista Stop Mi!, Administratorr Electro i Inside Again)
Mateusz Urbański – gitara basowa, śpiew

Demencja – zespół działający nieprzerwanie i dożywotnio od 2012 roku. Punkowe kompozycje połączone z mózgożernymi tekstami dają mieszankę wybuchową, którą odważniejsi zapraszają na koncerty. Jako patologiczna część sceny gnieźnieńskiej czują się na siłach, by zarażać swoją muzyką innych. Wszystko okraszone jest czarnym humorem i bezczelną pewnością siebie. Zapraszamy na koncerty, nikt nie wyjdzie z nich żywy.

Zespół tworzą:
Mateusz Tomaszewski – wokal i gitara rytmiczna
Huber Jóźwiak – gitara solowa
Bartosz Fic-Alwin – gitara basowa
Tymoteusz Słomiański – perkusja

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij