Miasto

Jetlag: Lęk pokolenia trzydziestolatków

Sprawdź czy historia Jetlaga opowiada o Tobie! Spotkanie z autorem książki we wtorek, 14 października, o godz. 18.00 w Gdańsku.

Tytuł książki „Jetlag” odszyfrować można jako zespół objawów wynikających z nagłego znalezienia się w innej strefie okupacji kulturowej. „Jetlag” prowokuje pytania o własne wybory w świecie globalnych marek i marketingu kreowanych potrzeb? Pyta o to, czy osobowość stała się elementem mody w mieszczańskiej, konsensualnej i konformistycznej papce hipermarketu? Mówi, że lepsze „ja” sprzedawane jest niczym produkt quasi religijny w powierzchownych doznaniach, w pustych korytarzach miałkich i nietrwałych relacji.

 


„Jetlag” to manifest pokoleniowy – pisze „Liberte”. Według „Polityki” „Jetlag” jest przemieszaniem humoru i przenikliwego smutku. To lęk przed życiem – przeczytamy w „Newsweeku”. Koniec świata, onaniści, degeneraci i małpy.

 


Jet lag 1. [wym. dżet leg] «zmęczenie, ból głowy, problemy ze snem itp. po długiej podróży samolotem, wywołane zmianą stref czasowych» 2. «zespół objawów wynikających z nagłego znalezienia się w innej strefie okupacji kulturowej»

 


Jetlag 1. [wym. dżet lag] «powieść, sitcom, pokolenie biurowej klasy średniej i fetyszystów, szukający sensu w bezsensie oraz miłości w czasach nienawiści, głos tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, twoje zdanie, które nikogo nie obchodzi» 2. «to nie jest moja historia, to jest twoja historia»

 


Spotkanie z Michałem R. Wiśniewskim, autorem książki „Jetlag” odbędzie się we wtorek, 14 października o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk. Spotkanie poprowadzi Przemysław Minta. WSTĘP WOLNY

 


Michał R. Wiśniewski – publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych „Kawaii” i „Anime+”, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, w magazynach „Pulp, „Nowa Fantastyka”, „Kmag”, „Arigato”, portalu next.gazeta.pl, a także w książkach Bond. Leksykon, Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej i Berlin – Pascal Lajt. Prowadzi bloga: Pattern Recognition (mrw.blox.pl) oraz jetlag.com.pl. 

                              


Przemysław Minta – prawnik, z zamiłowania lewicowy działacz na rzecz osób LGBTQ,  wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, entuzjasta literatury science-fiction, cyber-punk, fantasy.                                                  

 

Spotkanie odbywa się w ramach Klubu Książki Nadobowiązkowej będącego częścią projektu Uniwersytet Krytyczny, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska. 

 


 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij