Kaszuby nie kojarzą się ze stereotypowo postrzeganą lewicą z dużych miast, ale to wyzwanie, któremu musimy sprostać, jeśli chcemy budować przyszłość lewicy różnorodnej i zakorzenionej nie tylko w dużych ośrodkach – mówi posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.
Wojewoda z PiS ją zignorował. Niesłusznie. Bo to ona została senatorką
Anna Górska wygrała z wojewodą na konserwatywnych Kaszubach. „Prowadziłam kampanię z konsekwentnie lewicowym programem” – mówi nowo wybrana senatorka.
Dele Alli wywołał lawinę. Piłkarze otwarcie mówią o problemach ze zdrowiem psychicznym
Jeden z największych talentów światowej piłki od początków kariery mierzy się z problemami pozaboiskowymi. Środowisko futbolowe słucha dziś o nich z większą empatią niż jeszcze kilka lat temu.
Shakira wystawia rachunek i płaci go sama. Świętują Piqué, Twingo i Casio
Kiedy zraniona kobieta śpiewa swój revenge song, zza rogu już wygląda nasz dobry znajomy, czyli nastawiony na zysk, pozbawiony skrupułów kapitalizm.
Nie będzie milionów dla najbrzydziej grającej drużyny mundialu
Kiedy wydawało się, że nie spotka nas już nic gorszego niż styl gry polskiej reprezentacji piłkarskiej na mundialu, w poniedziałek okazało się, że Morawiecki chciał, żeby zapłacili za niego każdy podatnik i podatniczka w Polsce.
Niektórym kibicom Arki nie spodobały się darmowe wejściówki dla Ukraińców. Reakcja klubu? Bezcenna
– To jednak trudne do wyobrażenia, że tak jednoznacznie pozytywna akcja znalazła swoich przeciwników – mówi rzecznik klubu piłkarskiego Arka Gdynia w rozmowie z Krytyką Polityczną.
„Ta liga to hańba”. Przez pandemię piłkarze zagrali w dziewiątkę
Mimo plagi zakażeń koronawirusem i przetrzebionego składu piłkarze Belenenses wyszli na boisko. W dziewiątkę.
Inspektorka pracy bohaterką książki?
Gdy czytałam teksty Haliny Krahelskiej, nie miałam w sobie zachwytu: „Wow, jaka mądra babka!”. Byłam totalnie wkurzona, że tak naprawdę nic nie zrobiliśmy.
Grzebałkowska: W czasie wojny dzieciom było łatwiej
Syn Hansa Franka wychowywał się na Wawelu. Wydawało mu się, że to jego rodzinna posiadłość, a „Dama z łasiczką” to dość brzydka ciotka ze szczurem. Dopiero kiedy był nastolatkiem, uświadomił sobie, że jego dzieciństwo było oparte na zbrodni, fałszu i kłamstwie. O dzieciach i wojnie mówi Magdalena Grzebałkowska, reporterka, autorka książki „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”.
Igrzyska w Tokio. Komu potrzebny jest objazdowy cyrk przemysłu sportowego?
Coraz częściej mówi się, że czas na reformę igrzysk olimpijskich. Zwłaszcza w kontekście katastrofy klimatycznej i kosztów, jakie ponosi lokalna społeczność.
Czy polskiemu inteligentowi wypada oglądać piłkę nożną?
Będąc w Polsce inteligentem zainteresowanym piłką nożną, trzeba puszczać oko i tłumaczyć, że „wiecie, ja to tak nie do końca serio”. Rozmowa z Michałem Okońskim.
O co pytają Grecy, gdy pytają, skąd jesteś?
Rozmowa z Dionisosem Sturisem, autorem książki „Zachód słońca na Santorini”.