Świat

KP z wizytą w Czechach

W dniach 20-26 października grupa działaczy kultury i dziennikarzy z Krytyki Politycznej bierze udział w wizycie studyjnej w Ostrawie i Pradze.

Spotkają się z przedstawicielami instytucji kultury, organizacji społecznych i dziennikarzami z Czech. Już wkrótce relacje ze spotkań, wywiady i inne materiały w serwisie czeskim.

 

Grupa działaczy kultury i dziennikarzy z Krytyki Politycznej bierze udział w wizycie studyjnej w Ostrawie i Pradze. W dniach 20-26 października spotkają się z przedstawicielami instytucji kultury, organizacji społecznych i dziennikarzami z Czech.

 

Wizyta jest kolejnym etapem współpracy KP z czeskimi organizacjami. Wcześniej podobne wizyty odbyły się w Polsce – w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie, a uczestniczyli w nich m.in. dziennikarze z czeskiego dwutygodnika “Advojka”. “Advojka” towarzyszy przedstawicielom KP także teraz podczas wizyty w Czechach.

 

W Ostrawie i Pradze aktywiści z KP (z klubów na Śląsku, z Wrocławia, Cieszyna, Trójmista) spotkają się z przedstawicielami organizacji społecznych takich jak ProAlt, Hnuti za Primou Demokracii, Automat, Oziveni, Prague Watch, walczącą z rasizmem inicjatywą Nenawist neni reseni, ze studencką inicjatywą działającą na rzecz reform w szkolnictwie wyższym oraz z inicjatywą „Wiedza żyje” – naukowcami domagającymi się reform w finansowaniu nauki. Działacze KP spotkają się także z dziennikarzami z “Novego Prostoru”, odwiedzą Industrial Gallery, Tranzitdisplay, centrum sztuki współczesnej DOX.

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.