Świat

KP z wizytą w Czechach

W dniach 20-26 października grupa działaczy kultury i dziennikarzy z Krytyki Politycznej bierze udział w wizycie studyjnej w Ostrawie i Pradze.

Spotkają się z przedstawicielami instytucji kultury, organizacji społecznych i dziennikarzami z Czech. Już wkrótce relacje ze spotkań, wywiady i inne materiały w serwisie czeskim.

 

Grupa działaczy kultury i dziennikarzy z Krytyki Politycznej bierze udział w wizycie studyjnej w Ostrawie i Pradze. W dniach 20-26 października spotkają się z przedstawicielami instytucji kultury, organizacji społecznych i dziennikarzami z Czech.

 

Wizyta jest kolejnym etapem współpracy KP z czeskimi organizacjami. Wcześniej podobne wizyty odbyły się w Polsce – w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie, a uczestniczyli w nich m.in. dziennikarze z czeskiego dwutygodnika „Advojka”. „Advojka” towarzyszy przedstawicielom KP także teraz podczas wizyty w Czechach.

 

W Ostrawie i Pradze aktywiści z KP (z klubów na Śląsku, z Wrocławia, Cieszyna, Trójmista) spotkają się z przedstawicielami organizacji społecznych takich jak ProAlt, Hnuti za Primou Demokracii, Automat, Oziveni, Prague Watch, walczącą z rasizmem inicjatywą Nenawist neni reseni, ze studencką inicjatywą działającą na rzecz reform w szkolnictwie wyższym oraz z inicjatywą „Wiedza żyje” – naukowcami domagającymi się reform w finansowaniu nauki. Działacze KP spotkają się także z dziennikarzami z „Novego Prostoru”, odwiedzą Industrial Gallery, Tranzitdisplay, centrum sztuki współczesnej DOX.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij