Idee nie działają.
Same.
Ktoś musi stanąć za ideą.
Człowiek. Jeden lub wielu.

Idee pomagają wymyślić świat na nowo, kiedy trzeba to zrobić.
Ułatwiają zrozumienie, podtrzymują nadzieję, uwalniają od lęku.
Idee nie są odważne. Nie mają wyobraźni. Nie mają kolorów.
To człowiek, który stanął po stronie idei – jest bohaterem.

Zobaczył i pokazuje innym to, co niewidoczne.
Uwierzył, że utopia wypowiedziana dziś,
jutro może stać się barwną rzeczywistością.

Idee rodzą się z krytyki.
Powstają z myślenia.
A kiedy budzi się rozum, kończy się marazm.
Krytyczne myślenie napędza do działania.

Idee to słowa.
Które mają wartość i moc.
Nie chcemy ich tylko tworzyć ani bronić.
Zamierzamy je urzeczywistnić.

Dla Polski otwartej, zielonej i solidarnej.
Tworzonej wspólnie z wami.
Słowem i działaniem.

Przepisujemy idee na rzeczywistość.
Krytyka Polityczna

Świat

KP z wizytą w Czechach

W dniach 20-26 października grupa działaczy kultury i dziennikarzy z Krytyki Politycznej bierze udział w wizycie studyjnej w Ostrawie i Pradze.

Spotkają się z przedstawicielami instytucji kultury, organizacji społecznych i dziennikarzami z Czech. Już wkrótce relacje ze spotkań, wywiady i inne materiały w serwisie czeskim.

 

Grupa działaczy kultury i dziennikarzy z Krytyki Politycznej bierze udział w wizycie studyjnej w Ostrawie i Pradze. W dniach 20-26 października spotkają się z przedstawicielami instytucji kultury, organizacji społecznych i dziennikarzami z Czech.

 

Wizyta jest kolejnym etapem współpracy KP z czeskimi organizacjami. Wcześniej podobne wizyty odbyły się w Polsce – w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie, a uczestniczyli w nich m.in. dziennikarze z czeskiego dwutygodnika “Advojka”. “Advojka” towarzyszy przedstawicielom KP także teraz podczas wizyty w Czechach.

 

W Ostrawie i Pradze aktywiści z KP (z klubów na Śląsku, z Wrocławia, Cieszyna, Trójmista) spotkają się z przedstawicielami organizacji społecznych takich jak ProAlt, Hnuti za Primou Demokracii, Automat, Oziveni, Prague Watch, walczącą z rasizmem inicjatywą Nenawist neni reseni, ze studencką inicjatywą działającą na rzecz reform w szkolnictwie wyższym oraz z inicjatywą „Wiedza żyje” – naukowcami domagającymi się reform w finansowaniu nauki. Działacze KP spotkają się także z dziennikarzami z “Novego Prostoru”, odwiedzą Industrial Gallery, Tranzitdisplay, centrum sztuki współczesnej DOX.

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.