Podcasty

Włącz myślenie, bądź zmianą

Najnowsza książka Sylwii Spurek, o której traktuje dzisiejszy odcinek podcastu, to oparta na opiniach ludzi nauki opowieść o tym, co w imię tradycji, przyzwyczajeń i biznesu robimy z naszą planetą.

Kolejny odcinek podcastu z serii Prawo Spurek promuje nową publikację dry Sylwii Spurek Smród, krew i łzy. Włącz myślenie, bądź zmianą.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Ta książka to próba zderzenia się z kosztami działania sektora hodowlanego, jego wielowymiarowego oddziaływania na klimat i środowisko, zdrowie i jakość życia ludzi oraz na prawa zwierząt. Nie jest to miła historia ani łatwy tekst. To zbiór twardych faktów, liczb i danych, które stoją za sektorem hodowli zwierząt. To – oparta na opiniach ludzi nauki – opowieść o tym, co w imię tradycji, przyzwyczajeń, biznesu robimy z naszą planetą, w jaki sposób pogłębiamy nierówności społeczne, jak żywe, czujące, myślące zwierzęta sprowadzamy do pozycji maszyn, produktów i surowców.

To opowieść o świecie, który zamiast troską, empatią, szacunkiem kieruje się nieodpowiedzialnością, chciwością i przemocą.

Prawo Spurek

Od ponad 20 lat walka o prawa kobiet, zwłaszcza tych doświadczających przemocy w rodzinie, to moja codzienność. Jako aktywistka, a teraz polityczka z bliska słucham ich historii, widzę skutki nierówności, szukam rozwiązań i zmieniam system. Tak powstało Prawo Spurek, podcastowa platforma, która mówi w imieniu wszystkich tych, które i którzy sami nie mogą zabrać głosu lub ich głos nie jest wystarczająco słyszalny.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej: 

Bez planu, bez wiary, bez przyszłości? Polacy w kryzysie a transformacja energetyczna

Ginące ryby i przemoc wędkarstwa

Krew, smród i łzy [Prawo Spurek]

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Sylwia Spurek
Sylwia Spurek
Posłanka do Parlamentu Europejskiego
Doktora, radczyni prawna, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, współautorka pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Zamknij