Podcasty

Krew, smród i łzy [Prawo Spurek]

Sylwia Spurek rozmawia z Małgorzatą Szadkowską z Compassion Polska o prawdziwym „farmagedonie” i o tym, jak pogoń za tanim mięsem niszczy naszą planetę i zdrowie.

Jeżeli spojrzymy na skutki klimatyczne czy społeczne, w tym zdrowotne i gospodarcze, to nie ma większego problemu politycznego niż hodowla zwierząt. To jedna wielka tykająca bomba ekologiczna. W całej Europie w ciasnych i zatłoczonych klatkach więzionych jest przez całość lub znaczną część swojego życia ponad 300 milionów świń, kur, królików, kaczek, przepiórek i cieląt. Sektor produkcji zwierzęcej to zanieczyszczenia wody, powietrza i gleby, główna przyczyna utraty bioróżnorodności, ubóstwo żywieniowe, głód na świecie, antybiotykooporność oraz gorszy stan zdrowia ludzi.

Czy możliwy jest świat bez klatek, kojców i boksów? O przemysłowej hodowli zwierząt, która jest największym źródłem cierpienia na naszej planecie, rozmawiają dra Sylwia Spurek i Małgorzata Szadkowska z Fundacji Compassion in World Farming Polska.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Prawo Spurek

Od ponad 20 lat walka o prawa kobiet, zwłaszcza tych doświadczających przemocy w rodzinie, to moja codzienność. Jako aktywistka, a teraz polityczka z bliska słucham ich historii, widzę skutki nierówności, szukam rozwiązań i zmieniam system. Tak powstało Prawo Spurek, podcastowa platforma, która mówi w imieniu wszystkich tych, które i którzy sami nie mogą zabrać głosu lub ich głos nie jest wystarczająco słyszalny.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej: 

Życie na kredycie. Rozmowa z Mikołajem Lewickim

Czy ekolog dogada się z żołnierzem, czyli jak bronić Polski w czasach wysychających rzek

Piszemy tęczową historię. Rozmowa z Joanną Ostrowską, finalistką „Nike”

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Sylwia Spurek
Sylwia Spurek
Posłanka do Parlamentu Europejskiego
Doktora, radczyni prawna, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, współautorka pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Zamknij