Kraj, Podcasty

Bez planu, bez wiary, bez przyszłości? Polacy w kryzysie a transformacja energetyczna

Jak zachęcić Polaków do transformacji energetycznej w dobie pandemii, wojny i inflacji? Rozmawiamy z prof. Przemysławem Sadurą, współautorem przygotowanego ze Sławomirem Sierakowskim raportu z badań „Polacy za Ukrainą, ale przeciw Ukraińcom”.

Badania społeczne pokazują, że po doświadczeniu pandemii, wojny oraz inflacji przestaliśmy planować przyszłość, nie wierzymy politykom i sobie nawzajem, za to winnych braków w portfelu i długości kolejek do lekarza zaczynamy widzieć w uchodźcach i beneficjentach transferów socjalnych.

Z prof. Przemysławem Sadurą, współautorem – wraz ze Sławomirem Sierakowskim – raportu z badań Polacy za Ukrainą, ale przeciw Ukraińcom zastanawiamy się nad tym, jak w tych warunkach przekonać Polki i Polaków do transformacji energetycznej i skąd czerpać nadzieję na bardziej zieloną przyszłość.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Eko-Pol: podcast z nieograniczoną odpowiedzialnością

O wyzwaniach na wczoraj, czyli Polsce w epoce kryzysu klimatycznego, wojny i zarazy; o tym, jak możliwa jest ekonomia obwarzanka w czasach polityki czołgów i dronów; a także o wielkich ideach w niedużym kraju półperyferii będę opowiadał i rozmawiał z gośćmi podcastu ekopolitycznego. Bo żeby móc zmienić świat, trzeba go najpierw opisać.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej: 

Rura na miarę naszych możliwości

Ginące ryby i przemoc wędkarstwa

Czy Polacy są rasistami? Czy żyjemy w faszystowskim państwie?

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Krytyki Politycznej. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Zamknij