Podcasty

Praca na kolei [rozmowa w rocznicę katastrofy pod Szczekocinami]

Bartosz Jakubowski ujawnia do tej pory nieopisywane okoliczności, sytuacje, zdarzenia i dokumenty. Wyłania się z nich przerażający obraz kartonowego państwa, którego motto brzmi: „Śmiało, zmieścisz się”.

3 marca 2012 roku pod Szczekocinami zderzyły się dwa pociągi, Matejko z Brzechwą. Tę największą katastrofę kolejową ostatnich trzydziestu lat w swoim reportażu Zderzenie czołowe. Historia katastrofy pod Szczekocinami opisał Bartosz Jakubowski.

Kolejowi stachanowcy pracują po dwieście godzin w miesiącu

W rozmowie z Vendulą Czabak autor opowiada, dlaczego możemy nigdy nie dowiedzieć się, co wydarzyło się tego dnia, a także tłumaczy, jak wygląda praca na kolei i dlaczego ta w nastawni to raczej praca z windami niż na skrzyżowaniu ruchliwej ulicy. A przede wszystkim – wyjaśnia, że sytuacja na polskiej kolei nie jest taka zła, jak mogłoby się wydawać.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij