Podcast

Lewica ma wybór jak nigdy dotąd

Spoiler alert: na koniec mówimy, na kogo warto głosować i dlaczego najlepiej mają lewicowcy w Krakowie. Podcast Kingi Dunin i Michała Sutowskiego.

Na chwilę przed wyborami zastanawiamy się, kto wygra w Polsce i jaki układ sił zdominuje Parlament Europejski, jakie znaczenie w Brukseli będzie miała skrajna prawica, czy nasze głosy mają jakiekolwiek znaczenie, a także czy to faktycznie prezes Kaczyński wyznaczy polskiego komisarza.

Do tego rozważamy, jak i dlaczego zagłosuje wieś – i czemu to nie to samo, co rolnicy.

Z Atlanty na wieś [Sierakowski rozmawia z Kosiniakiem-Kamyszem]

I jest jeszcze o tym, jak ważna jest frekwencja – niewiadoma wielka, a do tego asymetryczna, bo różne grupy wyborców mogą się zmobilizować w różnym stopniu.

Zapraszamy do wysłuchania:

**
Uruchamiamy serię podcastów krytycznych w różnych formatach: konfrontacji publicystów, pytań do ekspertek, sporów analityków – i co nam jeszcze przyjdzie do głowy. Podcast jest eksperymentem publicystycznym możliwym dzięki wsparciu naszych czytelników: krytykapolityczna.pl/wspieram

___
Fot. na górze strony: Robert Biedroń, Marcelina Zawisza, Maciej Gdula, Adrian Zandberg. Fot. J. Szafrański/A. Muras/M. Komorowski

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Bio

Kinga Dunin

| Socjolożka, publicystka, pisarka, krytyczka literacka
Socjolożka, publicystka, pisarka, krytyczka literacka. Od 1977 roku współpracowniczka KOR oraz Niezależnej Oficyny Wydawniczej. Po roku 1989 współpracowała z ruchem feministycznym. Współzałożycielka partii Zielonych. Autorka licznych publikacji (m.in. „Tao gospodyni domowej”, „Karoca z dyni” – finalistka Nagrody Literackiej Nike w 2001) i opracowań naukowych (m.in. współautorka i współredaktorka pracy socjologicznej "Cudze problemy. O ważności tego, co nieważne”). Autorka książek "Czytając Polskę. Literatura polska po roku 1989 wobec dylematów nowoczesności", "Zadyma", "Kochaj i rób".
Michał Sutowski

| Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Studiów Zaawansowanych. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.