Podcasty

Historia queerowego dandysa i inne tęczowe prezenty pod choinkę

Czy warto przepisywać stare historie? Wracać i analizować znane wszystkim fakty? W Wydawnictwie Krytyki Politycznej uważamy, że tak. Dlatego mamy dla Was dwie nowe arcyciekawe nowości. O książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej rozmawiają Krzysztof Tomasik i Vendula Czabak. 

Słowacki. Wychodzenie z szafy Marty Justyny Nowickiej, w której autorka czyta listy wieszcza i tropi ukrywającego się queerowego dandysa. Czy Słowacki był gejem? Na pewno nie mieścił się we wzorze męskości Mickiewicza i filomatów. Co jeszcze odkryła badaczka jego życia? Przeczytajcie sami.

Kraina baśni jest dla wszystkich to z kolei uwspółcześnione wersje dobrze nam znanych bajek. Romski Kopciuszek? Bohaterska księżniczka? A może Królowa Śniegu, która jest lesbijką? Do czytania z dziećmi, przez nastolatków, ale i dorośli odnajdą przyjemność we współczesnych interpretacjach dobrze znanych baśni.

W tęczowych prezentach pod choinkę nie zabrakło też innych naszych tytułów, a wszystkie kupicie teraz u nas w wyjątkowych cenach.

Wszystkie książki znajdziecie na stronie Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij