Podcasty

Historia queerowego dandysa i inne tęczowe prezenty pod choinkę

Czy warto przepisywać stare historie? Wracać i analizować znane wszystkim fakty? W Wydawnictwie Krytyki Politycznej uważamy, że tak. Dlatego mamy dla Was dwie nowe arcyciekawe nowości. O książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej rozmawiają Krzysztof Tomasik i Vendula Czabak. 

Słowacki. Wychodzenie z szafy Marty Justyny Nowickiej, w której autorka czyta listy wieszcza i tropi ukrywającego się queerowego dandysa. Czy Słowacki był gejem? Na pewno nie mieścił się we wzorze męskości Mickiewicza i filomatów. Co jeszcze odkryła badaczka jego życia? Przeczytajcie sami.

Kraina baśni jest dla wszystkich to z kolei uwspółcześnione wersje dobrze nam znanych bajek. Romski Kopciuszek? Bohaterska księżniczka? A może Królowa Śniegu, która jest lesbijką? Do czytania z dziećmi, przez nastolatków, ale i dorośli odnajdą przyjemność we współczesnych interpretacjach dobrze znanych baśni.

W tęczowych prezentach pod choinkę nie zabrakło też innych naszych tytułów, a wszystkie kupicie teraz u nas w wyjątkowych cenach.

Wszystkie książki znajdziecie na stronie Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij