Fotorelacje

Fotorelacja: Wolna Palestyna we Wrocławiu

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Palestyńskiej zorganizowało we Wrocławiu demonstrację solidarnościową z ofiarami ataków na strefę Gazy.

Blisko sto osób zebrało się wieczorem 10 lipca na wrocławskim rynku, żeby zamanifestować swoją solidarność z mieszkańcami i mieszkankami strefy Gazy. Pikietę zorganizowało Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Palestyńskiej.

Uczestnicy i uczestniczki demonstracji nie ograniczyli się jedynie do skandowania hasła: „Wolna Palestyna!”. Przynieśli ze sobą listę imion ofiar zabitych w efekcie trwającej właśnie ofensywy armii Izraela. Długi arkusz papieru musiało trzymać kilkadziesiąt osób. Demonstrujący upamiętnili zamordowanych rozpaleniem zniczy i wyjątkową minutą ciszy – kilkanaście osób położyło się nieruchomo pod pręgieżem, imitując w ten sposób grupę rozstrzelanych cywili.

Czytaj także:
Przemysław Wielgosz, Gaza. Krwawy pomnik bierności
Nathalie Tocci, Izraelsko-palestyńska otchłań przemocy. Co ma robić Europa?
Gilbert Ramsay, Dylemat bezpieczeństwa i izraelskie bombardowania

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Avatar
Natalia Sawka
Zamknij