Fotorelacje

Fotorelacja: Czytanie „Golgota Picnic” w Warszawie

Każdy PIKNIK GOLGOTA - oprócz kulturalnego spotkania - był okazją, by się zapoznać z tekstem Rodriga Garcii czy zapisem jego spektaklu.

W piątek, 20 czerwca, dyrektor Malta Festival odwołał pokazy spektaklu Golgota Picnic Rodriga Garcii, które miały się odbyć 27 czerwca, ponieważ nie był w stanie zapewnić bezpieczeństwa widzom tego spektaklu. Różne organizacje zapowiadały protesty i zakłócanie przebiegu spektaklu. Ta decyzja stworzyła sytuację, w której pogwałcone zostały podstawowe prawa konstytucyjne: prawo do bezpieczeństwa, do swobodnego uczestniczenia w kulturze, do wolności ekspresji artystycznej. 

 

Jako reakcję na tę sytuację 2627 i 28 czerwca różne instytucje kultury w całej Polsce zorganizowały swoje PIKNIKI GOLGOTA, by odzyskać dla obywateli te podstawowe prawa konstytucyjne. Była to akcja ogólnopolska i każda instytucja, której droga jest wolność, może w niej uczestniczyć. Każdy PIKNIK GOLGOTA – oprócz kulturalnego spotkania – był okazją, by się zapoznać z tekstem Rodriga Garcii czy zapisem jego spektaklu.

Fotorelacja pochodzi z czytania scenariusza „Golgota Picnic” które odbyło się 27 czerwca 2014 na Placu Defilad w Warszawie.  

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Maciej Komorowski
Maciej Komorowski
Fotograf, japonista
Fotograf, japonista, autor fotoreportaży. Członek zespołu Krytyki Politycznej.
Zamknij