Sztuki wizualne

Nabór do III edycji Stypendium Pamięci Konrada Pustoły

Rusza nabór do trzeciej edycji. Zgłoś się lub zgłoś znanych ci fotografów zaangażowanych.

Konrad Pustoła był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli nowej polskiej fotografii. Jego prace silnie skonceptualizowane i zaangażowane społecznie towarzyszyły polskiej transformacji, współtworzyły krytyczną debatę o przemianach. Konrad Pustoła poza swoimi indywidualnymi działaniami artystycznymi współtworzył także Krytykę Polityczną, prowadząc na łamach pisma ciekawy dyskurs wizualny. Z powodu przedwczesnej śmierci artysty nie wiemy, jak Konrad Pustoła zobaczyłby dzisiejszą Polskę, co dostrzegłoby jego czujne i bardzo osobne oko. Chcemy jednak kontynuować jego myśl artystyczną dając szansę fotografom zaangażowanym społecznie, dlatego w tym roku po raz kolejny przyznamy Stypendium Pamięci Konrada Pustoły.

Konrad Pustoła, czyli retrospektywa, która wybiega w przód

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły adresowane do fotografów i fotografek, którzy – wzorem Konrada Pustoły – w swojej twórczości poruszają ważne kwestie społeczne. Stypendium przyznawane jest każdego roku 14 października, w rocznice śmierci Konrada. Fundatorzy Stypendium – Krytyka Polityczna (Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego) oraz Fundacja Nowych Działań przyznają stypendyście/stce 5000 złotych.

Pożegnanie Konrada

W tym roku zapraszamy wszystkich do zgłaszania się lub wskazania osoby, która powinna dostać Stypendium Pamięci Konrada Pustoły w roku 2018.

Zgłoszenia do Stypendium Pamięci Konrada Pustoły można przesyłać za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.konradpustola.org.

Czego nauczył nas Konrad

Z grona zgłoszonych laureata/tkę wybierze Rada Stypendium, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundacji, przedstawiciele krytyki Politycznej, osoby posiadające prawa autorskie majątkowe do dorobku twórczego Konrada Pustoły i przedstawiciele środowiska artystycznego fotografów i fotografek.

Zgłoszenia można wysyłać do 30 września 2018.

Laureata/tkę poznamy 14 października 2018 roku, w rocznice śmierci Konrada Pustoły.

Regulamin programu stypendialnego Pamięci Konrada Pustoły dostępny jest tutaj:

* Regulamin

* Formularz zgłoszeniowy

Informacje oraz nadsyłanie zgłoszeń: [email protected]

 

***

Organizatorzy: Fundacja Nowych Działań, Krytyka Polityczna

Patronem medialnym Stypendium jest fotopolis.pl

Stypendium pamięci Konrada Pustoły

Stypendium pamięci Konrada Pustoły dla Tytusa Szabelskiego

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij