Sztuki wizualne

Nabór do III edycji Stypendium Pamięci Konrada Pustoły

Rusza nabór do trzeciej edycji. Zgłoś się lub zgłoś znanych ci fotografów zaangażowanych.

Konrad Pustoła był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli nowej polskiej fotografii. Jego prace silnie skonceptualizowane i zaangażowane społecznie towarzyszyły polskiej transformacji, współtworzyły krytyczną debatę o przemianach. Konrad Pustoła poza swoimi indywidualnymi działaniami artystycznymi współtworzył także Krytykę Polityczną, prowadząc na łamach pisma ciekawy dyskurs wizualny. Z powodu przedwczesnej śmierci artysty nie wiemy, jak Konrad Pustoła zobaczyłby dzisiejszą Polskę, co dostrzegłoby jego czujne i bardzo osobne oko. Chcemy jednak kontynuować jego myśl artystyczną dając szansę fotografom zaangażowanym społecznie, dlatego w tym roku po raz kolejny przyznamy Stypendium Pamięci Konrada Pustoły.

Konrad Pustoła, czyli retrospektywa, która wybiega w przód

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły adresowane do fotografów i fotografek, którzy – wzorem Konrada Pustoły – w swojej twórczości poruszają ważne kwestie społeczne. Stypendium przyznawane jest każdego roku 14 października, w rocznice śmierci Konrada. Fundatorzy Stypendium – Krytyka Polityczna (Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego) oraz Fundacja Nowych Działań przyznają stypendyście/stce 5000 złotych.

Pożegnanie Konrada

W tym roku zapraszamy wszystkich do zgłaszania się lub wskazania osoby, która powinna dostać Stypendium Pamięci Konrada Pustoły w roku 2018.

Zgłoszenia do Stypendium Pamięci Konrada Pustoły można przesyłać za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.konradpustola.org.

Czego nauczył nas Konrad

Z grona zgłoszonych laureata/tkę wybierze Rada Stypendium, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundacji, przedstawiciele krytyki Politycznej, osoby posiadające prawa autorskie majątkowe do dorobku twórczego Konrada Pustoły i przedstawiciele środowiska artystycznego fotografów i fotografek.

Zgłoszenia można wysyłać do 30 września 2018.

Laureata/tkę poznamy 14 października 2018 roku, w rocznice śmierci Konrada Pustoły.

Regulamin programu stypendialnego Pamięci Konrada Pustoły dostępny jest tutaj:

* Regulamin

* Formularz zgłoszeniowy

Informacje oraz nadsyłanie zgłoszeń: [email protected]

 

***

Organizatorzy: Fundacja Nowych Działań, Krytyka Polityczna

Patronem medialnym Stypendium jest fotopolis.pl

Stypendium pamięci Konrada Pustoły

Stypendium pamięci Konrada Pustoły dla Tytusa Szabelskiego

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij