Kultura, Sztuki wizualne

Rusza nabór do VIII edycji Stypendium Pamięci Konrada Pustoły

Konkurs adresowany jest do młodych osób fotografujących, które swoją wrażliwością porządkują świat nieznośnie manipulatywnej polityki, docierając do istoty zdarzeń w swoich pracach i działaniach, krytyczną i selektywną świadomością nadają sens zdarzeniom.

Co roku, ogłaszając konkurs o Stypendium Pamięci Konrada Pustoły, stajemy, jako jego organizatorzy, przed tym samym zadaniem: napisania zaproszenia konkursowego. I co roku jest to zadanie coraz trudniejsze, ponieważ rzeczywistość przekracza nasze wyobrażenia o niej, a możliwość jej dokumentowania staje się coraz bardziej niemożliwa. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak wierzyć, że to właśnie niemożliwe jest najbardziej twórcze, bo uruchamia nieprzewidywalne pomysły. Spójrzcie, jak Konrad Pustoła widział świat, i pokażcie przez to, co widzicie, co się dzieje w was.

Konkurs adresowany jest do młodych fotografek_ów, którzy swoją wrażliwością porządkują świat nieznośnie manipulatywnej polityki, docierając do istoty zdarzeń w swoich pracach i działaniach, krytyczną i selektywną świadomością nadają sens zdarzeniom.

Zgłoszenia do Stypendium Pamięci Konrada Pustoły można przesyłać do 30 września do godz. 23:59 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie pod tym linkiem.

Laureata lub laureatkę z grona zgłoszonych osób wybierze Rada Stypendium, w skład której wchodzą: Piotr Gruszczyński, Agnieszka Karolina Jurek (laureatka Stypendium w 2022 roku), Zbigniew Libera, Karolina Ochab, Wojtek Pustoła oraz Jakub Szafrański.

Laureata lub laureatkę poznamy 14 października 2023 roku, w rocznicę śmierci Konrada Pustoły.

Regulamin

Organizatorami Stypendium są Krytyka Polityczna i Fundacja Nowych Działań, których celem jest propagowanie twórczości Konrada Pustoły, tak aby inspirowała młodych artystów.

Laureatki i laureaci Stypendium Pamięci Konrada Pustoły:

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły dla Agnieszki Jurek

Stypendium pamięci Konrada Pustoły dla Marty Bogdańskiej

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły dla Karoliny Ćwik i Leny Dobrowolskiej

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły dla Jana Jurczaka

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły trafia do Keymo

czytaj także

Stypendium Pamięci Konrada Pustoły dla Tytusa Szabelskiego

Stypendium pamięci Konrada Pustoły

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij