Fotorelacje, Miasto

XX Warszawska Manifa

3 marca 2019 ulicami Warszawy przeszła XX Manifa pod hasłem: „To my jesteśmy rewolucją. Dość litości dla przemocowych gości”, organizowana przez Porozumienie Kobiet 8 Marca.

XX Manifa przeszła pod hasłami walki z niesprawiedliwym, dzielącym i posługującym się przemocą systemem. Organizatorki chcą, żeby społeczeństwo przestało się litować nad sprawcą przemocy, ale pociągnęło go do odpowiedzialności.  To ofierze należy się opieka i dbałość. Przemoc ma wiele twarzy, niektóre z nich są powszechnie szanowane, należą do przedstawicieli wpływowych grup społecznych: hierarchów Kościoła, polityków, szefów.

Manify 2019: To my jesteśmy rewolucją

Postulaty:

– solidarność z doświadczającymi przemocy
– opór wobec przemocowego systemu
– koniec litości dla sprawcy, pochylania się nad jego karierą, komfortem i dobrym imieniem
– koniec pobłażania gwałcicielom i alimenciarzom

 

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij