Fotorelacje, Miasto

XX Warszawska Manifa

3 marca 2019 ulicami Warszawy przeszła XX Manifa pod hasłem: „To my jesteśmy rewolucją. Dość litości dla przemocowych gości”, organizowana przez Porozumienie Kobiet 8 Marca.

XX Manifa przeszła pod hasłami walki z niesprawiedliwym, dzielącym i posługującym się przemocą systemem. Organizatorki chcą, żeby społeczeństwo przestało się litować nad sprawcą przemocy, ale pociągnęło go do odpowiedzialności.  To ofierze należy się opieka i dbałość. Przemoc ma wiele twarzy, niektóre z nich są powszechnie szanowane, należą do przedstawicieli wpływowych grup społecznych: hierarchów Kościoła, polityków, szefów.

Manify 2019: To my jesteśmy rewolucją

Postulaty:

– solidarność z doświadczającymi przemocy
– opór wobec przemocowego systemu
– koniec litości dla sprawcy, pochylania się nad jego karierą, komfortem i dobrym imieniem
– koniec pobłażania gwałcicielom i alimenciarzom

 

 

 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij