Miasto

Wolność w chmurze

Dowiedzcie się, jak ważne są wolna kultura i wolne oprogramowanie oraz co, jako ludzkość i jako jednostki, możemy zyskać dzięki Internetowi, a co stracić.

16 grudnia, poniedziałek, g. 18.00, Świetlica KP, ul. Piotrkowska 101

W książce „Wolność w chmurze” Eben Moglen udowadnia, że pierwszy raz w dziejach mamy realną szansę na osiągnięcie wolności. Warunkiem jest obranie właściwych kierunków – wolnego oprogramowania, wolnego sprzętu, wolnego pasma i wolnej kultury. Tylko tak da się zaprowadzić sprawiedliwość społeczną. Autor przestrzega jednak, by nie zwlekać zbyt długo: możemy odłożyć to do wtorku, ale jak długo chcemy czekać?

Codziennie przechwytywanych jest coraz więcej danych, których nie będziemy w stanie odzyskać. Codziennie gromadzi się coraz więcej informacji w rękach ludzi, którzy i tak mają zbyt wiele. To nie jest sytuacja, w której możemy powiedzieć „pewnego dnia się za to zabiorę”.

W dyskusji udział wezmą Maria Świetlik (Fundacja Nowoczesna Polska), Michał „rysiek” Woźniak (Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania) i Marek Jedliński (Krytyka Polityczna). Poprowadzi Roman Kurkiewicz

Spotkanie w ramach projektu Media(k)cje,współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.