Miasto

Uniwersytet Krytyczny: Gejerel na żywo. Lesbijki

Seminarium prowadzi Krzysztof Tomasik - publicysta, biografista, badacz polskiego homoseksualizmu. 8 listopada, czwartek, godz. 19.00, Świetlica KP, ul. Nowe Ogrody 35.

Drugie spotkanie pod hasłem LESBIJKI w cyklu GEJEREL NA ŻYWO w ramach semestru jesiennego Uniwersytetu Krytycznego. O obecności mniejszości seksualnych w kulturze okresu PRL opowiada Krzysztof Tomasik.

Przedstawień „kobiet kochających kobiety” w przestrzeni publicznej zawsze było mniej niż w przypadku mężczyzn. Czy PRL był pod tym względem wyjątkiem? Z jakimi przedstawieniami lesbijek można było się spotkać? Czy Maria Dąbrowska i Anna Kowalska to jedyne znane kobiety, o których wiedziano, że są parą? Czy jeśli nie było lesbijek, to nie było też lesbofobii? Spotkanie będzie bogato ilustrowane zdjęciami, jak i fragmentami filmów.

Krzysztof Tomasik – publicysta, biografista, badacz polskiego homoseksualizmu. Autor głośnej książki Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku (2008), redaktor zbioru PRL-owskich reportaży Mulat w pegeerze (2011).

8 listopada, czwartek, godz. 19.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 356 w Gdańsku

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij