Miasto

Nowe Media w Sopocie

Tysiące e-booków, setki w papierze, warsztaty dla dzieci, Krytyczny Przegląd Prasy z Kazimierą Szczuką i debata o Nowych Mediach, to program na poniedziałek, 19 sierpnia.

Oprócz kilkuset książek zgromadzonych w Letniej czytelni w poniedziałek możliwe będzie czytanie ich elektronicznych wersji. Każdą osobę chętną do zapoznania się z e-bookami przeszkalać będą pracownice Biblioteki Sopockiej. Odbędzie się również premiera trzech e-booków Wydawnictwa Krytyki Politycznej. W Parku Książki rozdawane będą kartki z kodami QR przekierowującymi do bezpłatnych Przewodników Nieturystycznych ISLANDIA, SZWECJA, NORWEGIA.

Więcej informacji o Nowych Mediach zapewni debata w Zatoce Sztuki w poniedziałek, 19 sierpnia o godz. 18.30. W dyskusji udział wezmą Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska, Grzegorz D. Stunża, edukator medialny, Piotr Czerski, autor manifestu Dzieci Sieci oraz Roman Wojciechowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

W Parku Książki nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – w poniedziałek, o godz. 13.00 proponujemy Moje wakacje w Sopocie. Z dziećmi tworzone będą pocztówki pod hasłem „Moje wakacje w Sopocie”. Każdy maluch skończy zajęcia z kartką gotową do wysłania na poczcie. Z najmłodszymi pracować będzie Sandra Szewczuk, ilustratorka i malarka. Dorośli zaproszeni zostaną do pisania kartek z Parku do swoich ulubionych autorów.

Kolejne warsztaty dla dzieci odbędą się o godz. 15.00 i poświęcone będą poezji islandzkiej oraz wierszom Juliana Tuwima przełożonym na islandzku. Dzieci poprzez zabawę uczyć się będą języka islandzkiego.

 
Krytyczny Przegląd Prasy, czyli rozmowę o istotnych wydarzeniach przedstawianych w mediach poprowadzi Kazimiera Szczuka, feministka, działaczka społeczna, historyczka literatury, uczennica profesor Marii Janion. Przegląd zacznie się o 15.00.

 

 
Park Książki to darmowa czytelnia z bogatym księgozbiorem i aktywnościami zachęcającymi do codziennego kontaktu z książką.
 

Letnia czytelnia Parku Książki w poniedziałek, 19 sierpnia działać będzie w godzinach 12 – 20.
 

Podczas pięciu dni Literackiego Sopotu w Parku Książki zaplanowanych jest 10 warsztatów dla dzieci, dwa weekendowe happening, dwa spotkania literackie, debata o Nowych Mediach oraz Krytyczne Przeglądy Prasy.

 
Podczas Literackiego Sopotu możliwe będzie kupienie książek Wydawnictwa Krytyki Politycznej na Targach Książki na Placu Przyjaciół Sopotu w godzinach  11 – 21.

 
W letniej czytelni dostępne są książki dla dorosłych i dzieci wielu wydawnictw, m.in.: Słowo/obraz terytoria, Smak Słowa, IS Wyspa, magazyn „Bliza”, W.A.B., Czarne, Bęc Zmiana, Zakamarki, Dwie Siostry, Format, Narodowego Centrum Kultury oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Po zakończeniu Parku Książki wszystkie pozycje zostaną przekazane Bibliotece Sopockiej. W czytelniach dostępna jest bezpłatna gazeta „Kurier kultura”.
 

Park Książki w Parku Północnym jest częścią ogólnopolskiego projektu wspieranego jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sopocki projekt organizowany jest w partnerstwie z Biblioteka Sopocką.
 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem sopockiego Parku Książki jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie


__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij