Miasto

Krytyczny Przegląd Prasy

Omawianie doniesień medialnych w ramach projektu „Zaczytani na żywo” w poniedziałek 20 kwietnia, o godz. 18.00. Na Krytyczny Przegląd Prasy zapraszamy do Biblioteki Sopockiej, Filii nr 6.

Krytyczny Przegląd Prasy, czyli omówienie doniesień medialnych to dyskusja o aktualnościach, ale również okazja do poznania szerszej perspektywy podejmowanych tematów. Zależy nam, aby czytać i rozmawiać o interesujących nas zagadnieniach z zaproszonymi gośćmi. Planowane jest przeprowadzenie co najmniej sześciu spotkań Krytycznego Przeglądu Prasy. Do moderowania pierwszego spotkania cyklu, które odbędzie się w 20 kwietnia zaprosiliśmy edukatorkę związaną z Polską Akcją Humanitarną, Annę Chojnacką-Skoog.

Spotkanie w dużym stopniu poświęcone będzie szeroko rozumianej edukacji globalnej, której znaczenie w następujący sposób tłumaczy Stowarzyszenie dla Edukacji i Kultury – Spotkania: „Wszystko sprowadza się naprawdę do tego: całe życie jest ze sobą powiązane. Jesteśmy złapani w sieć wzajemności, z której nie można uciec, włożeni w jeden worek przeznaczenia. Cokolwiek dotyka kogoś bezpośrednio, wpływa na nas pośrednio. Zostaliśmy stworzeni do życia razem z powodu współzależnej konstrukcji rzeczywistości. Czy pomyślałeś kiedyś, że nie możesz wyjść rano do pracy bez bycia zależnym od większości świata? No właśnie, czy zastanawiałeś się: Skąd pochodzi kawa w twoim kubku? Skąd się wzięła gąbka? Jakim cudem trafił na twój stół bananowy jogurt? I zanim skończysz śniadanie, już zależałeś od ponad połowy świata.”

Krytyczny Przegląd Prasy odbędzie się w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 18.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. 23 Marca 77C, Sopot. Wstęp wolny.

Krytyczny Przegląd Prasy jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii.  Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji.

Kolejne spotkania Krytycznego Przeglądu Prasy odbędą się 18 maja, 15 czerwca, 19 października, 16 listopada, 14 grudnia.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

           

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij