Miasto

„Imagine” w trasie z Polską Światłoczułą

Andrzej Jakimowski i Tomasz Gąssowski 10 maja ruszą w Polskę, by spotkać się z publicznością m.in. w Tuchowoli i Żninie.

Reżyser filmu Imagine oraz autor muzyki odwiedzą mniejsze miejscowości, w których kina brakuje, i pokażą swój film a także wezmą udział w spotkaniach z widzami.

Imagine opowiada o Ianie (Edward Hogg), który przyjeżdża do lizbońskiej kliniki dla niewidomych, umieszczonej w klasztorze na wzgórzu, gdzie poznaje wycofaną dziewczynę – Evę (Alexandra Maria Lara). Ian jest przewodnikiem po niewidzialnym świecie, uczy niewidomych poruszać się po nim, używając alternatywnej metody echolokacji. Jednocześnie jest naszym przewodnikiem, poprzez którego sam reżyser oprowadza nas po świecie tylko pozornie niewidocznym.

Film zdobył główną nagrodę na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej. Zmruż oczy oraz Sztuczki – poprzednie filmy Andrzeja Jakimowskiego uzyskały po kilkanaście nagród na festiwalach światowych.

Uczestniczyć w spotkaniach z twórcami, można także dzięki transmisji NA ŻYWO oraz czatu przez, który można zadać pytanie po projekcji filmu na stronie polskaswiatloczula.pl.

Projekcje Imagine i spotkania z Tomaszem Gąssowskim – autorem muzyki

10 maja, Tuchola, godz. 18.30

11 maja, Miastko, (Centrum Informacji Turystycznej) godz. 18.00

12 maja, Darżewo, (Ośrodek Terapii Uzależnień) godz. 10.00

12 maja, Świdwin, (Zamek w Świdwinie) godz. 18.00

Projekcje Imagine i spotkania z Andrzejem Jakimowskim – reżyserem

13 maja, Żnin, (ZSS nr 3) godz. 18.00

14 maja, Inowłódz, (OSP) godz. 18.00

[na podstawie mat. prasowych]

Krytyka Polityczna jest patronką medialną Polski Światłoczułej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij