Miasto

Fotograficzne wspomnienia z Biegunów i Biskupiej Górki

Spotkanie z Wojciechem Ostrowskim i pokaz zdjęć z wypraw Marka Kamińskiego we wtorek, 27 października o godz. 18.00.

Spotkanie z Wojciechem Ostrowskim, fotografem i filmowcem otwiera jesienny cykl spotkań Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej. Podczas spotkanie pokazane zostaną zdjęcia m.in. z wypraw autora z Markiem Kamińskiem.
Wtorkowe wydarzenie będzie pierwszym po wakacjach spotkaniem Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej zakładających poznanie prac inspirujących autorów. W październiku o swojej podróży z Jasiem Mela i Markiem Kamińskim opowiadać będzie Wojciech Ostrowski. Fotograf pokaże również zdjęcia zrealizowane na Biskupiej Górki w Gdańsku, gdzie portretował mieszkańców. Planowane jest również pokazanie krótkiego film o życiu Brunona Zwarry.

 

Spotkanie z Wojciechem Ostrowskim, fotografem i filmowcem we wtorek, 27 października o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul.  Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk. Wstęp wolny.

 

Wojciech Ostrowskifilmowiec i fotograf. Towarzyszył z kamerą polskim zdobywcom Bieguna Północnego i trzykrotnie Markowi Kamińskiemu w wyprawach na Antarktydę. Jako uczestnik i filmowiec brał udział w wyprawie ”Razem na biegun” z Jaśkiem Melą i Markiem Kamińskim i zdobył dwa bieguny w jednym roku, gdzie zrealizował film „Razem na biegun”. Swoje pierwsze zdjęcia wykonał na Biskupiej Górce teraz po okrążeniu ziemskiego globu wrócił na Biskupią Górkę.

 

Organizatorem spotkania jest Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej (GTTF) we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście

 

Gdańskie Towarzystwo Twórczości Fotograficznej (GTTF) powstało w maju 2003 r. jako wynik spotkań i dążeń pasjonatów fotografowania.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij