Miasto

Festiwal Apostrof w Gdańsku

Spotkanie z Martą Abramowicz w ramach festiwalu Apostrof, 21 maja o godz. 18.00 w Gdańsku.

Spotkanie z Martą Abramowicz poświęcone książce „Zakonnice odchodzą po cichu” odbędzie się w sobotę, 21 maja 2016, godz. 18:00 w Empik Galeria Bałtycka, Gdańsk Wrzeszcz. Spotkanie poprowadzi: Ola Szatan. wstęp wolny

Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Aprostrof.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury to wydarzenie literackie, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą. Podczas siedmiu dni (16-22 maja) w ośmiu miastach odbędzie się ponad siedemdziesiąt spotkań, debat i spacerów literackich z udziałem prawie setki autorów. Wielu z nich będzie miało na festiwalu premiery swoich nowych książek.

Kuratorem tegorocznej edycji jest Sylwia Chutnik. Wydarzenia będą odbywać się m.in. na deskach stołecznych teatrów: Powszechnego i Dramatycznego oraz w salonach Empik. Poza Warszawą festiwal zawita do Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Łodzi i Szczecina. Autorem oprawy wizualnej festiwalu jest Tymek Borowski. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Empik. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Czytaj dalej”.

Gośćmi festiwalu będą m.in. Jaume Cabré, Lars Saabye Christensen, Paullina Simons, Marc Elsberg, Diane Ducret czy Mons Kallentoft.

Apostrof to także okazja do spotkań z czołowymi polskimi pisarzami takimi jak: Olga Tokarczuk, Jacek Dehnel, Katarzyna Bonda, Zygmunt Miłoszewski, Gaja Grzegorzewska czy Andrzej Ziemiański.

Na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu obowiązywał będzie wstęp wolny.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
16-22 maja 2016 roku
www.festiwalliteratury.pl

Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź i Szczecin.

Organizator: Empik

Partnerzy: Warszawskie Targi Książki, Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo W.A.B., Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Świat Książki, Dom Wydawniczy Rebis, Wydawnictwo Muza, Wydawnictwo Czarne, Fabryka Słów, Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Prószyński Media.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij