Miasto

Dyskryminacja. Historie prawdziwe

Historia stażystki molestowanej w armii, to jedna z tych, które opowiemy podczas debaty Dyskryminacja. Historie prawdziwe, w czwartek 14 listopada o godz. 18.00 w Świetlicy KP w Trójmieście.

Debata organizowana jest w związku z wydaniem przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego zbioru reportaży pt. „Równi”, prezentującego historie osób, które doświadczyły dyskryminacji z różnych przyczyn i w różnych obszarach życia. W zbiorze znajdują się historie stażystki molestowanej seksualnie w armii, dyskryminowanej matki małego dziecka przez sąd jako pracodawcę czy też niewpuszczenia do restauracji mężczyzny poruszającego się na wózku.

W debacie udział wezmą:
•    apl. radc. Monika Wieczorek, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego,
•    Marta Abramowicz, Fundacja Dla Odmiany,
•    Grzegorz Ilnicki, OPZZ Konfederacja Pracy, Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej.

Organizatorami debaty pt, Dyskryminacja. Historie prawdziwe. Kogo (nie)chroni prawo? są Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego i Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 14 listopada o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk. Wstęp wolny.

Marta Abramowicz – Prezeska Fundacji Dla Odmiany, Członkini Towarzystwa Edukacji Atydyskryminacyjnej, ekspertka od zagadnień związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji i równością kobiet i mężczyzn, trenerka i psycholożka. Autorka wielu publikacji z tej dziedziny, w tym raportów badawczych. Przez wiele lat kierowała ogólnopolską organizacją pozarządową Kampanią Przeciw  Homofobii, obecnie jest prezeską fundacji Dla Odmiany. Współpracuje z  Pracownią Realizacji Badań Socjologicznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Grzegorz Ilnicki – prawnik. Należy do Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej i OPZZ „Konfederacja Pracy”. Reprezentuje pracowników w sporach z pracodawcami przed sądami pracy oraz lokatorów w sprawach związanych z eksmisjami. Uczestnik kampanii przeciwko budowie osiedli kontenerowych. Prowadził m.in. głośne sprawy dotyczące dyskryminacji w IKEA i Grupie Dozorbud.

Monika Wieczorek – aplikantka radcowska, prawniczka w Polskim Towarzystwie Prawa Antydyskryminacyjnego, gdzie zajmuje się m.in. pomocą prawną w sprawach dotyczących nierównego traktowania i dyskryminacji. Autorka ekspertyz z zakresu praw człowieka oraz prawnych instrumentów ochrony przed dyskryminacją. Publikowała m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Prawnej”. Koordynowała prace nad publikacją „RÓWNI”.

Publikacja „Równi” została wydana dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im. Róży Luksemburg, Przedstawicielstwo w Polsce. Patronat honorowy objęli Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz oraz Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, zaś patronat medialny nad publikacją objęli Duży Format oraz Radio TOK FM. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij