Miasto

Demokratyczny Festiwal Sztuki

Letnia Czytelnia Krytyki Politycznej oraz debata o gentryfikacji miasta prowadzona przez Marię Klaman podczas Fringe Festwial w Sopocie, 28 i 29 czerwca.


Podczas Fringe Festiwal – Demokratycznego Festiwalu Sztuki w Sopocie jako Świetlica Krytyki Politycznej w Sopocie przygotowujemy Letnią Czytelnię Krytyki Politycznej. Do czytania na trawie w cieniu drzew zapraszamy już od południa.

 

 

Park Książki to otwarta dla wszystkich letnia czytelnia przy plaży w Parku Północnym zachęcająca do codziennego kontaktu z książką. Przeniesienie czytelni z budynków do otwartej przestrzeni miejskiej w okresie letnim – okresie większej aktywności mieszkańców właśnie w przestrzeni miejskiej – pozwala wyjść z programem promocji czytelnictwa do tych, którzy z różnych powodów (ekonomicznych, kulturowych) nie sięgają po książki. Jednocześnie daje szansę wpisania czytania w pozytywnie społecznie kojarzony obraz letniego wypoczynku.

 


Wszystkie książki dostępne w czytelni oraz wiele więcej będzie można również kupić w promocyjnych cenach podczas dwóch dni trwania festiwalu.

 

 

 

 

Dokładny opis programu dostępny na stronie Zatoki Sztuki, organizatora festiwalu. 

 


Czytelnia oraz sprzedaż książek odbywać się będą przed Zatoką Sztuki w Sopocie, ul. Mamuszki 14, Sopot.

 

W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się również debata o zmieniającym się obrazie miasta Gentryfikacja miasta  prowadzona przez Marię Klaman z udziałem Franka Egela. Spotkanie zaplanowane jest w siedzibie kolektywu Dwie Zmiany w byłej Restauracji UL na ul. Monte Casino w Sopocie.

 

 

Rok temu Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście również brała udział w najbardziej demokratycznym Festiwalu Sztuki – Fringe Festiwal.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij