Miasto

Demokratyczny Festiwal Sztuki

Letnia Czytelnia Krytyki Politycznej oraz debata o gentryfikacji miasta prowadzona przez Marię Klaman podczas Fringe Festwial w Sopocie, 28 i 29 czerwca.


Podczas Fringe Festiwal – Demokratycznego Festiwalu Sztuki w Sopocie jako Świetlica Krytyki Politycznej w Sopocie przygotowujemy Letnią Czytelnię Krytyki Politycznej. Do czytania na trawie w cieniu drzew zapraszamy już od południa.

 

 

Park Książki to otwarta dla wszystkich letnia czytelnia przy plaży w Parku Północnym zachęcająca do codziennego kontaktu z książką. Przeniesienie czytelni z budynków do otwartej przestrzeni miejskiej w okresie letnim – okresie większej aktywności mieszkańców właśnie w przestrzeni miejskiej – pozwala wyjść z programem promocji czytelnictwa do tych, którzy z różnych powodów (ekonomicznych, kulturowych) nie sięgają po książki. Jednocześnie daje szansę wpisania czytania w pozytywnie społecznie kojarzony obraz letniego wypoczynku.

 


Wszystkie książki dostępne w czytelni oraz wiele więcej będzie można również kupić w promocyjnych cenach podczas dwóch dni trwania festiwalu.

 

 

 

 

Dokładny opis programu dostępny na stronie Zatoki Sztuki, organizatora festiwalu. 

 


Czytelnia oraz sprzedaż książek odbywać się będą przed Zatoką Sztuki w Sopocie, ul. Mamuszki 14, Sopot.

 

W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się również debata o zmieniającym się obrazie miasta Gentryfikacja miasta  prowadzona przez Marię Klaman z udziałem Franka Egela. Spotkanie zaplanowane jest w siedzibie kolektywu Dwie Zmiany w byłej Restauracji UL na ul. Monte Casino w Sopocie.

 

 

Rok temu Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście również brała udział w najbardziej demokratycznym Festiwalu Sztuki – Fringe Festiwal.

 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij