Galopujący Major

Drogie wyborczynie Konfederacji, czy jesteście zadowolone?

Fot. Jakub Szafrański

Czy głosując na Konfederację, zakładałyście, że będziecie w tym kraju zmuszane do rodzenia bezczaszkowych płodów, które „jeśli umrą, to umrą” – jak powiedział lider Konfederacji Krzysztof Bosak?

Nie, nie chcę pisać, jak powinnyście głosować i na kogo, a już na pewno nie będę przekonywał, że najlepiej głosować na lewicę. Zbyt wielu mężczyzn mówi dziś kobietom, także prawicowym, jak mają głosować. Jak protestować. I jakich słów używać. Zresztą nawet nie łudzę się, że któraś z Was zagłosuje na lewicę. Ale prawa wyborcze kobiet (notabene wywalczone przez lewicę) oznaczają polityczną podmiotowość, a to – możliwość zadawania pytań o Wasze wybory. Bo na tym polega traktowanie kogoś poważnie.

Pytam więc, drogie wyborczynie Konfederacji, czy jesteście zadowolone ze swojego wyboru? Czy głosując na Konfederację, zakładałyście taki scenariusz? Zakładałyście, że będziecie w tym kraju zmuszane do rodzenia bezczaszkowych płodów, które „jeśli umrą, to umrą” – jak powiedział lider Konfederacji Krzysztof Bosak?

Czy jesteście zadowolone, że CAŁY klub Konfederacji podpisał się pod wnioskiem do trybunału w sprawie aborcji, a potem tak bardzo tryumfował? Czy w ramach Waszego poczucia wolności mieści się także, poza wolnością od podatków i zusów, wolność do dysponowania Waszym ciałem? Czy może jednak jest ono dożywotnio wynajęte przez Ordo Iuris, którego działaczka, co za przypadek, jest akurat żoną Krzysztofa Bosaka?

Pytam też, czy dalej uważacie, że esencją Konfederacji jest gospodarka, na której ponoć się znają, a nie upodlenie i zniewolenie kobiet? Osobiście uważam, że to kwestia praw kobiet, a nie gospodarka, jest tym, co grzeje Konfederatów.

 

Cóż, może się mylę i tak naprawdę chodzi im o ZUS. Ale, jak myślicie, pytam całkowicie poważnie: jakie jest prawdopodobieństwo, że polski parlament kiedykolwiek zlikwiduje ZUS, a jakie, że nakażą Wam rodzić dziecko poczęte z gwałtu?

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Galopujący Major
Galopujący Major
Komentator Krytyki Politycznej
Bloger, komentator życia politycznego, współpracownik Krytyki Politycznej. Autor książki „Pancerna brzoza. Słownik prawicowej polszczyzny”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.
Zamknij