Miasto

„Muzykoteka”: warsztaty połączone z dyskusją

Zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez NInA i Muzykotekę Szkolną już w piątek 8 lutego o godz 18:00 w siedzibie Krytyki Politycznej, ul. Foksal 16

Muzykoteka | warsztaty połączone z dyskusją, zorganizowane przez NInA i Muzykotekę Szkolną

8 lutego, piątek, godz. 18:00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Scott Walker zaczynał jako wokalista w znanym boys bandzie, ale nie posiadał predyspozycji do bycia gwiazdą popkultury. Panicznie unikał tłumów, a kiedy jego zespół The Walker Brothers zaczął odnosić sukcesy – zaczął uciekać od sławy. Zamiast słuchać Beatlesów chodził do filharmonii na Sibeliusa i Strawińskiego; wolał, żeby zamiast gitary elektrycznej towarzyszyła mu orkiestra.

Kim jest Scott Walker – piosenkarz, który karierę zaczął od piosenek doo wop, potem odświeżył portową estetykę szansonów Brela a jego nowsze kompozycje porównuje się do Ligetiego i Lachenmanna? Czy Scott Walker nadal jest gwiazdą pop? A także – czy w ogóle można mówić w ten sam sposób o muzyce popularnej, co o tak zwanej „poważnej”?

Porozmawiają o tym m.in. Małgorzata Halber („T-Mobile Music”), Filip Lech („Glissando”) i inni.

W dyskusji może wziąć udział każdy, kto słucha muzyki pop. A także ten, kto jej nie słucha.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij