Fotorelacje

Solidarni przeciw rasizmowi

W sobotę 18 marca w kilku miastach w Polsce odbyły się marsze organizowane przez koalicję Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi. Największy z nich ruszył o 13.00 spod pomnika Kopernika w Warszawie. Demonstracje odbyły się w związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową.

Organizatorami warszawskiego marszu były stowarzyszenia i inicjatywy społeczne wspierające uchodźców w Polsce oraz dwie partie polityczne: Zieloni i Partia Razem. Wydarzenie wsparli licznie polscy muzułmanie, gmina żydowska oraz organizacje chrześcijańskie pomagające uchodźcom z ogarniętej wojną Syrii.

W czasie marszu na rondzie Dmowskiego organizatorzy zawiesili baner zmieniający nazwę miejsca na rondo Uchodźców.

 

FOTORELACJA: SOLIDARNI PRZECIW RASIZMOWI

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.

Komentarze archiwalne

  1. Bardzo jesteście z siebie zadowoleni? Bardzo egoście sobie podbudowali? Warto było? Patrze na te wasze niby emanujące inteligencją oblicza i przerażenie ogarnia na tą głupotę i bezmiar bezmyślności. „Uchodźcy” … Skąd wiecie, co za towarzystwo ściąga do Europy? Czemu sami nie bierzecie na wychowanie „syryjskich dziewczynek” i innych „dzieci z Aleppo”? Tak małym kosztem chcecie pokazać, jacy to jesteście „wartościowi” i „dobrzy”? I ten muslim bełkoczący ze sceny, jaki to islam jest wspaniały. I słuchające tego ateofeministki.
    Co wy macie zamiast mózgów?

    Kiedy zrobicie demonstrację przeciwko obrzezywaniu dziewczynek np., co i w Europie jest coraz częstsze?