Kraj

biskup-papiez-kosciol-ksiadz

Księżom-pedofilom pomaga cały system. Ofiary są same

W piątek startuje w Warszawie Międzynarodowa Konferencja na rzecz Przeciwdziałania Pedofilii w Kościele.
Feminizm

Nasze #metoo, wasz Janusz

Sorry, dystyngowani lepsi ludzie, ale system, w którym część liberalnych elit potępia dziennikarkę, bo źle się poczuła po seksistowskim komentarzu znanego pisarza, jest zły. I feminizm ma go rozpierdolić, a nie hołubić.
Telewizja

Dlaczego to właśnie przemysł filmowy i telewizyjny znalazł się w centrum akcji #metoo?

– Miałyśmy takiego kolegę, który lubił łapać dziewczyny za tyłki. Zawsze znalazł jakiś sposób, żeby do ściany cię przycisnąć. Przeszkadzało mi to, ale on był wydawcą, on rządził.Greta Gober
kolorowe-race-13-listopada

Pedały za kraty, nazi na piedestał

Wolność nie jest dla wszystkich i nie wszystko „polski dobrostan demokratyczny” jest w stanie pomieścić.Sebastian Słowiński
marsz-niepodlegloscii-2017-tvn

Kochające Polskę rodziny z dziećmi, czyli jak oswoiliśmy faszyzm

Otwarcie faszystowskie idee stały się normą w polskiej przestrzeni publicznej. I to tej normalizacji należy się dziś w Polsce bać najbardziej – pisze Jakub Majmurek.
Marsz-Niepodległości-2017

Źródło

„Witam was, bracia i siostry, na tej mszy świętej patriotycznej, gdzie będziemy Bogu dziękować za wszystko czym obdarowuje naszą ojczyznę!”

Strajk głodowy lekarzy rezydentów. Październik 2017. Fot. Jakub Szafrański.

My wiemy najlepiej, jak ten system jest chory

– Koszmarne są dni, w których jestem sama na dyżurze, a pacjenci płyną wielką falą – mówi 33-letnia rezydentka. – A przecież my jesteśmy ludźmi, a nie robotami – dodaje 30-letni rezydent Jakub.

„Apelujemy o refleksję, a nie o konfrontacyjne wzmożenie”

Aktywistki, dziennikarze i akademicy napisali list otwarty do Obywateli RP. Paweł Kasprzak odpowiada: „Wasz list czytam z ogromną przykrością i poczuciem ogromnej niesprawiedliwości.”

Światowa Organizacja Zdrowia

Jak informować o samobójstwie

Światowa Organizacja Zdrowia i Polskie Towarzystwo Suicydologiczne w poradniku skierowanym dla mediów zalecają, jak informować o samobójstwie.

Rafał Trzaskowski

Trzaskowski to kandydat nie na te czasy

Nowoczesna postawiona została przed faktem dokonanym. Może albo poprzeć Trzaskowskiego albo dalej stawiać na Pawła Rabieja, co sprowadzi oskarżenia, że dzieli „głos opozycji”.