Kraj

Majmurek: Przedwczesny ruch Razem

Razem przedstawiło pięć propozycji ustaw, jakie zgłosi w przyszłej kadencji Sejmu. Niestety, nie bardzo układają się one w spójną opowieść o nowej Polsce. A żeby być w Sejmie, Razem takiej opowieści potrzebuje.
Stanisław Ignacy Witkiewicz "Portret Ireny Krzywickiej"

Objazdowy Uniwersytet Powszechny im. Ireny Krzywickiej

Do badaczy, artystów, aktywistów, działaczy społecznych i politycznychKrystyna Duniec
Maciej Gdula

Cała Polska czyta o Miastku

„Najgorętszy raport ostatnich miesięcy”. Badania zespołu Maćka Gduli omawiane są przez opiniotwórcze tygodniki, portale i przez ASZdziennik. Polska socjologia jeszcze nigdy nie zaszła tak wysoko.Krytyka Polityczna
Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD i Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa partii. Fot. Facebook.com

SLD do Razem: Dogadajmy się

Wyciągnęliśmy wnioski z błędów. Działamy aktywnie w regionach, zbieramy podpisy, proponujemy zmiany w prawie. Jesteśmy lewicową, demokratyczną partią. Czego jeszcze trzeba, żebyśmy się dogadali? – pyta rzeczniczka SLD.Anna-Maria Żukowska
WOŚP

Zwierzęta w cieniu światełka do nieba

Chcę, żeby o Orkiestrze było głośno i żeby zebrała jeszcze więcej pieniędzy niż w zeszłym roku, ale może da się to zrobić bez pirotechnicznej gigantomanii.
barbara-nowacka

Czy PiS zaostrzy prawo aborcyjne?

Na dzisiejszym posiedzeniu sejmu posłowie obradują nad dwoma obywatelskimi projektami zmian w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Rok 2017 w Krytyce Politycznej

Skończyliśmy 15 lat. Wydaliśmy „Anty-Edypa”. No i mamy też kilka innych sukcesów i zrealizowanych planów w minionym roku.

krytykapolityczna-pl-nowa-lewa-strona

Najczęściej czytane 2017

Dziesięć tekstów, które opublikowaliśmy w roku 2017 i które najchętniej czytaliście.

Ilustracja: Eugenia Loli, Flickr.com

Ciężka depresja polskiej psychiatrii

W minionym roku śmiercią samobójczą zginęło w Polsce więcej osób niż w wypadkach drogowych. Przynajmniej części z tych śmierci można było zapobiec.