Podcasty

Czy komuniści faktycznie zaprowadzili równość w ZSRR?

O paradoksach społeczeństw komunistycznych i postkomunistycznych Michałowi Sutowskiemu w kolejnym odcinku serii podcastów „Kapitał i ideologia: (naprawdę) krótki kurs” opowiada dr Paweł Bukowski.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Dlaczego najpotężniejszy atak polityczny na własność prywatną w historii doprowadził do wzmocnienia stojącej za nią ideologii? Czy postkomunistyczna Rosja jest bardziej kapitalistyczna od samych kapitalistów? Oraz czy państwa autorytarne potrafią ścigać unikających podatków? O paradoksach społeczeństw komunistycznych i postkomunistycznych opowiada dr Paweł Bukowski, ekonomista z London School of Economics i badacz nierówności w naszym regionie, współtwórca środowiska Dobrobyt na pokolenia.

Kapitał i ideologia: (naprawdę) krótki kurs

Czy turbokapitalizm zrodzi nierówności nieznane w całym XX wieku? Dlaczego w czasach big data nie potrafimy policzyć, ile majątku posiadają najbogatsi? Jak sprawić, by polityka klimatyczna nie podpaliła świata, zanim ugotuje go zmiana klimatu? Kto powinien płacić więcej podatków, a kto dostać więcej władzy? I czemu lewica przyciąga wykształciuchów, a klasę robotniczą niekoniecznie?

O tym wszystkim na ponad 1200 stronach pisze najważniejszy ekonomista XXI wieku, Thomas Piketty a ja i moi goście próbujemy opowiedzieć w cyklu podcastów Krytyki Politycznej.

Thomas Piketty będzie gościem Krytyki Politycznej 26 maja 2022 i wystąpi na debacie w warszawskiej świetlicy KP.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Krytyki Politycznej. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Zamknij