Fotorelacje

Odzyskać Noc w Lublinie

Wieczorny przemarsz ze światłami w ramach demonstrowania niezgody na przemoc wobec kobiet.

Podobnie jak w ubiegłym roku Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet zorganizowała Marsz Odzyskać Noc (Reclaim The Night).

Zrobiłyśmy to w ramach międzynarodowej kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Ze Względu Na Płeć. Był to wieczorny przemarsz ze światłami w ramach demonstrowania naszej niezgody na przemoc wobec kobiet (fizyczną, seksualną, psychiczna, strukturalna, ekonomiczną, itd.) mówią organizatorzy.

16 Dni jest coroczną kampanią, która w natężonej skali między 25 listopada a 10 grudnia wskazuje na kwestie przemocy, przypomina o prawach człowieka (jak również o tym, że prawa kobiet są też prawami człowieka) i jednoczy środowiska działające przeciw przemocy i dyskryminacji.

Zależało i zależy nam nadal, przede wszystkim na włączaniu różnych środowisk i osób jako inicjatywa nieformalna, oddolna, wszystko w duchu idei kampanii 16 Dni. Dziękujemy wszystkim osobom, inicjatywom, grupom nieformalnym za wsparcie nas podczas tego wydarzenia podkreśla Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet.

Marsz przeszedł przez Lublin w sobotni wieczór, 25 listopada.

FOTORELACJA: JAKUB SZAFRAŃSKI

 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij