Fotorelacje

Odzyskać Noc w Lublinie

Wieczorny przemarsz ze światłami w ramach demonstrowania niezgody na przemoc wobec kobiet.

Podobnie jak w ubiegłym roku Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet zorganizowała Marsz Odzyskać Noc (Reclaim The Night).

Zrobiłyśmy to w ramach międzynarodowej kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Ze Względu Na Płeć. Był to wieczorny przemarsz ze światłami w ramach demonstrowania naszej niezgody na przemoc wobec kobiet (fizyczną, seksualną, psychiczna, strukturalna, ekonomiczną, itd.) mówią organizatorzy.

16 Dni jest coroczną kampanią, która w natężonej skali między 25 listopada a 10 grudnia wskazuje na kwestie przemocy, przypomina o prawach człowieka (jak również o tym, że prawa kobiet są też prawami człowieka) i jednoczy środowiska działające przeciw przemocy i dyskryminacji.

Zależało i zależy nam nadal, przede wszystkim na włączaniu różnych środowisk i osób jako inicjatywa nieformalna, oddolna, wszystko w duchu idei kampanii 16 Dni. Dziękujemy wszystkim osobom, inicjatywom, grupom nieformalnym za wsparcie nas podczas tego wydarzenia podkreśla Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet.

Marsz przeszedł przez Lublin w sobotni wieczór, 25 listopada.

FOTORELACJA: JAKUB SZAFRAŃSKI

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Jakub Szafrański
Jakub Szafrański
Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.
Zamknij