Fotorelacje

Fotorelacja: Protest wściekłych pasażerów

Ponad sto osób, wznosząc okrzyki "Stop podwyżkom cen biletów", pomaszerowało na sesję warszawskiej Rady Miasta.

20 czerwca w Warszawie odbył się Protest Wsciekłych Pasażerów. Ponad sto osób pomaszerowało, wznosząc okrzyki „Stop podwyżkom cen biletów”, na sesję Rady Miasta. Pierwszy raz w historii Warszawy udało się zmienić porządek obrad i dopuścić mieszkanki i mieszkańców do głosu przed punktem „wolne wnioski”.

Protestujący poinformowali radnych i radne o zebraniu odpowiedniej liczby podpisów pod obywatelskim projektem uchwały znoszącym poprzednie podwyżki cen biletów. Projekt uchwały i podpisy zostaną przekazane do Biura Rady Miasta w poniedziałek, 24 czerwca. Biuro ma 14 dni na sprawdzenie i policzenie podpisów. Demonstrujący domagali się rozpatrzenia uchwały jeszcze przed wakacjami, na sesji Rady Miasta 11 lipca. Przewodnicząca Rady, p. Malinowska-Grupińska, obiecała, że jeżeli podpisy zostaną pozytywnie zweryfikowane, projekt uchwały zostanie rozpatrzony w postulowanym terminie.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij