Fotorelacje

Fotorelacja: Premiera „Tekstów zebranych” Jerzego Grotowskiego

15 kwietnia 2013 w Instytucie Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego odbyła się premiera Tekstów zebranych Jerzego Grotowskiego.
Spotkanie poprowadzili: Agata Adamiecka-Sitek, Dariusz Kosiński.

W trakcie premiery tomu została zaprezentowana jego zawartość, zasady doboru i porządku tekstów, problemy edytorskie, na jakie napotkał zespół redakcyjny i sposoby ich rozwiązania. Tom gromadzi 138 tekstów w tym 37 niepublikowanych dotąd po polsku i 17 światowych pierwodruków.

Była to również okazja do zastanowienia się nad dalszymi pracami nad piśmienną spuścizną Grotowskiego oraz nad miejscem jego dorobku w kulturze polskiej i światowej.

Legendarny „odlotowy guru, krążący po sferach mistycznych” w rzeczywistości chętnie angażował się w sprawy lokalne i miał duże poczucie humoru (…) To jest biografia twórcza ułożona przez samego Grotowskiego. Dynamika jego myśli jest w tej książce bardzo dobrze dostrzegalna – w II Programie Polskiego Radia o Tekstach zebranych Grotowskiego z prof. Dariuszem Kosińskim rozmawiał Grzegorz Chojnowski (9.04.2013).
Czytaj też: Gazeta.pl o książce

Teksty zebrane Grotowskiego ukazały się Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej, Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego i wrocławskiego Instytutu im. Jerzego Grotowskiego przy wsparciu MKiDN.

Zamów książkę w księgarni internetowej KP

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij