Fotorelacje

Fotorelacja: „Pasja Stela” w Cieszynie

Dzieci z O!Świetlicy biorą udział w warsztatach na temat bycia aktywnym i poznają różne osoby z Cieszyna, które dzielą się swoimi zainteresowaniami.

Dzieci z O!Świetlicy w ramach letnich warsztatów „Pasja Stela” biorą udział w codziennych warsztatach na temat bycia aktywnym oraz poznają różne osoby z Cieszyna, które dzielą się z nimi swoimi zainteresowaniami.

W pierwszym tygodniu wakacji spotkaliśmy się z Gabrielem, który prowadzi razem z kilkoma znajomymi Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich. Muzeum powstało w wyniku oddolnej pracy kilku pasjonatów, którzy od wielu lat gromadzą i poszerzają swoje zbiory. Niektóre eksponaty wykopywali własnoręcznie spod ziemi.

Każdy tydzień wakacji ma również swój temat przewodni. Pierwszy odbył się pod hasłem „agresja vs. siła”, gdzie poznawaliśmy różne współczesne oblicza przemocy i uczyliśmy  się jak z nimi sobie radzić.  Poza warsztatami dramowymi na temat przemocy w szkole, domu i na podwórku dzieci dowiedziały się jak pilnować ustawień na swoim koncie na portalu społecznościowym, jak reagować na hejting, a także jak stworzyć własnego mem-a.

Pod koniec tygodnia dwójka z uczestników zajęć – Tomek i Dawidm – razem z zespołem Świetlicy  przygotowali zajęcia na temat własnych pasji. Dawid opowiedział o koszykówce, w której najważniejsza jest współpraca, a Tomek o pływaniu. Według niego w przypadku drugiej dyscypliny najważniejsza jest systematyczność. Później przeprowadzili zajęcia sportowe dla całej grupy.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij